Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt ki tud írni...

Terhesség alatt ki tud írni az orvos táppénzre?

Figyelt kérdés
Tesómról van szó ,38 éves úgy néz ki, hogy megszűnik a munkahelye .Megállapodtak ,hogy ki lesz jelentve ő amúgy maradt volna még de főnök mondta hogy rosszul megy a cégnek.Közben kiderült, hogy terhes.Még nem írt alá semmi papírt, a főnök szemétkedik ,hogy ő már kijelentette.

2016. ápr. 5. 18:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A kérdésre a válasz igen, ki tudja írni az orvos tappenzre a kismamát, ha van rá egészségügyi ok.


A terhesség alatt védett, nem rúghatja ki. A lényeg az, hogy ne írjon alá semmit

2016. ápr. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ne írjon alà semmit!! Úgyvan ahogy írta az első válaszoló. Èn màr 9 hetes terhességtől tàppènzen voltam végig, nem dolgozjattam.
2016. ápr. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.nekem 3 lányom van .36 voltam amikor a 3ikkal terhes voltam.Ügy emlékszem,hogy az orvos azt írta a leletekre mindig ,hogy veszélyésztett terhes.Munkába nem jártam, mert gyesről mentem szülni.
2016. ápr. 5. 18:53
 4/12 A kérdező kommentje:
Doktornak mit mondjak?kérdezzek ra,kérjem meg vagy mit?
2016. ápr. 5. 18:58
 5/12 anonim ***** válasza:
Nőgyógyász ad egy papírt -> javaslat táppénzre vételre, ezzel kell menni a háziorvoshoz és ő kiír simán. Legalábbis nálam így volt tavaly.
2016. ápr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
orvosa még nincs ,csütörtökön megy nőgyógyászatra.a teszt pozitív lett és rosszul van.
2016. ápr. 5. 19:16
 7/12 anonim ***** válasza:
Ahogy az 5-ös írta. Miután a doki megvizsgálta, szóljon neki, mi a gond, és a nőgyógyász ír egy papírt, hogy veszélyeztetett, háziorvos pedig kiírja. Ha munkahelyen nem dolgozhatna, mert veszélyes anyagok vannak, mint nálunk, akkor nem kell nőgyógyász véleménye, sima leletet az üzemorvosnak vinni, az írja meg a kérvényt táppénzra, és a háziorvos felveszi.
2016. ápr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.
2016. ápr. 5. 20:50
 9/12 A kérdező kommentje:
Nőgyógyászaton mondja el az igazat ?hogy kiakarják rúgni vagy azt hogy rosszul van.A háziorvosnál volt,ő azt mondta csak általánost tud kiírni az egy hét,és nőgyógyásztól kell papír.
2016. ápr. 5. 20:55
 10/12 anonim ***** válasza:
A te tesód az,aki màr szintén írt ki kérdest igaz?Nekem 2 dolog nem kerek.Mintha azt mondta volna,hogy csak nyárig maradna amúgy is.Szóval sehogy sem tartani ki szülésig a munkaviszony,ha így van.A masik,meg azt írod,megszűnik a munkahely.Ezt hogy érted?Csak számára?Vagy felszámolják a céget?
2016. ápr. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!