Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik sok magnéziumot szednek,...

Akik sok magnéziumot szednek, nektek is van hasmenésetek tőle?

Figyelt kérdés
3x2 béres magnéziumot eszek, mert sokat fáj a hasam, de mióta így fel lett emelve az adag, minden nap megy a hasam, van hogy többször is. Ez baj lehet? 17 hetes vagyok.
2016. ápr. 7. 17:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Terhességem előtt napi 1-et szedtem nem volt tőle semmi bajom, majd valamiért elkezdtem napi 2-t és ment tőle a hasam. Nekem a magnéziumhiány szívritmuszavart okoz elég korán ezért ettem kettesével de már ez is rengeteg. Szintén ezt a béres magnéziumot.

Tudod, hogy 250 mg magnézium iont tartalmaz? És hogy kb 300-350 mg szükséges egy kismamának, 250-300 egy átlagos felnőttnek? Számold csak ki. Nem csoda, hogy megy tőle a hasad.

2016. ápr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem is ment ennyitől de van aki bírja.

Én nem akartam vele kínlódni így most màst szedek de valahogy nekem a mg nem hasznâl csak a pihi.

A babànak nem lesz baja tőle de egyrészt neked kellemetlen màsrészt így jelzi a szervezet hogy sok.

Említsd meg a dokidnak hàtha javasol mást.

2016. ápr. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A védőnő mondta hogy ennyit szedjek, és ő szerinte egy kismamának a maxiumum mennyiség amit ehet az 3000mg. Én ehhez képest 1500mg-ot eszek. Igen biztos sok, de ha nem eszem fáj a hasam. A védőnőt sajna nem tudom elérni, a fene tudja, hol van, amúgy is elég fura egy nő, nem nagyon jövünk ki.
2016. ápr. 7. 17:13
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen nekem is ment tőle a hasam, nagyon. Abba is hagytam a szedését annak ellenére, hogy félidőtől rendszeresen keményedtem.

Nem lett baj, 37 hetes vagyok, a pici még mindig bent.

2016. ápr. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

1-es vagyok, nekem egy ideig segített a magnézium, később szedhettem én akármennyit, ugyanúgy keményedtem.

A magnézium mennyiséggel meg elég sok a félreértés, többek között az ilyenek miatt mint pl a magnerot 500 mg miatt amiből kb 40 mg a magnézium ion mennyiség. Na így ebben a formában tényleg lehet 3000 mg-ot, az más kérdés, hogy ez vagy 250 mg magnézium ion, mármint a 3x2. Meg sokan azt hiszik az összes készítmény ugyanaz. Hát nagyon nem.


[link]


A béres azért elég jó helyen áll.

2016. ápr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg próbálj másfajtát, a béres (igaz elég sok magnéziumot tartalmaz) de nem a legjobban felszívódó formából. Inkább a citrát por, magnessi citrit vagy hasonló neve van vagy a magnosolv. A magnerot is jó lehet de abból tényleg napi 6-ot kell szedni, ezek mint jobban hasznosulnak.
2016. ápr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én 3000mg-ot szedek, gondolhatod... mondtam az orvosomnak, hogy kikészül a gyomrom, nem bírom már a hasmenést, de azt mondta valahogy bírjam ki. mondjuk nekem a szívem miatt kell és sajnos már gyógyszert is kaptam, nem elég ez a mg sem :(

próbáld ki a megnerotot, az sokkal jobban felszívódik mint a magneB6

2016. ápr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen ment,de pár nap múlva megszokta a szervezetem és elmúlt.
2016. ápr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is szedtema bérest de nem volt jó napi 2×2ettem, de semmit nem ért! Most a magnerotból napi 1 max 2 tabletta és semmi keményedés semmi görcs nincs és hasmenés sincs se lábikragörcs! Előtte mindez volt a béres magne b6 után! 23+5hkm
2016. ápr. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, le lehet pontozni de attól, mert ti 7-8 hónapig szedtetek magnéziumot lehet más évekig (görcsöléstől meg terhességi lábgörcstől kicsit nagyobb problémára) és kicsit több tapasztalattal, talán nem csak egy (vagy mindegy mennyi) nőgyógyász javaslatára, hanem olyan orvos (belgyógyász) javaslatára, aki messzebb lát a görcsöléstől is.

Mondjuk mikor az ügyeleten voltam és azt mondtam, hogy bérest szedek az orvos az asszisztenstől kérdezte, hogy abból mennyi kell. Hát képben volt az tuti.


És itt is látszik sok kommentben, hogy a Bérest itt sima magne b6-nak hiszik az emberek, hát.. Oké.


Mindegy a link amit kiraktam később leír mindent, összeadni meg szorozni már az általános iskolás is tud, remélem a lepontozónak is menni fog.

2016. ápr. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!