Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti meddig szedtétek a magnéziu...

Ti meddig szedtétek a magnéziumot? 36 hét után nem lehet?

Figyelt kérdés

Az igaz h 36. hét után nem lehet már?

De mi van ha akkor is van pl lábgörcs vagy has keményedés??


Tapasztalatokra lennék kíváncsi :)



2016. márc. 12. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Szülés előtti hetekben már azért nem javasolják, mert ha pl. elkezdenél jóslózni vagy pláne vajúdni, nem biztos, hogy a magnézium görcs-fájdalomcsökkentő hatása miatt ezeket a fájásokat éreznéd, és ezek fontos jelzések.


Én lábgörcs esetén masszíroztatnék, haskeményedést meg megmutatnám dokinak a biztonság kedvéért, de ha problémamentes amúgy a terhességed, akkor lehet, hogy pont a jóslókat érzed!

2016. márc. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem.azt mondták, hogy amennyit én szedtem, annyit lehet. Nekem lábgörcsök miatt, illetve azért volt rá szükség, hogy egy kicsit nyugtasson, tudjak aludni, mert a vizsgálatok és a szülés miatt nagyon izgultam, féltem, már-már panikoltam. 39. héten magzatvízelfolyással indult meg a szülésem és négy óra alatt meg is született a fiunk. Konzultálj dokival. Nekem egyébként 35. héttől voltak jóslóim és keményedéseim, azt mondták, hogy nem probléma ilyenkor a végén már.
2016. márc. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Keményedések miatt nem kell szedni mert 37 hetes kor után jöhet a baba.

Kellemetlenségre pl lábgörcs lehet szedni.


Úgy tudom nem arról van szó, hogy nem lehet (bár állítólag fájásgyengeséset okozhat de ez szerintem butaság) szóval magnéziumot görcsökre szoktak szedni, nehogy koraszülés legyen és 37 hetesen ennek nyilván már nincs értelme úgyhogy feleslegessé válik ha keményedésre van szedve. De ártani nem árt.

2016. márc. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én végig szedtem.
2016. márc. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagy dozisban felesleges, de nem arrol van szo, hogy nem lehet. Akinek eros kemenyedes es emiatt nyilo mehszaj miatt szedi, az hatalmas adagokban szedi es nem akkoraban, mint ami pl egy labgorcs miatt szukseges.

Szoval erre az extra dozisra mar nincs szukseg, annyit be lehet venni, amennyi az egyeb panaszokat csillapitja.

Nekem nyilt a mehszajam a sok kemenyedestol, 2 ujjnyi volt mar a 20. heten, hatalmas adag magnezium sokat javitott rajta, nem volt mar eros osszehuzodasom es sokaig nem is nyilt tovabb. Igy 37 hetesen elhagyhattam volna, de mivel sajnos csuszott a koltozesunk es konkretan 38 hetesen koltozkodtunk csak, igy az orvos mondta, hogy addig a nagy adagot is szedjem nyugodtan. Ahogy abbahagytam, 2-3 nap mulva ismet sokat kemenyedett a hasam es tovabb nyilt a mehszaj, szoval valamit biztosan segitett.

De nyilvan normal esetben erre mar nincs szukseg 37 het utan, akkor mar nem gond, ha van kemenyedes, fajas.

Ezert mondjak, hogy akkor mar nem kell szedni (ekkora dozist).

2016. márc. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
labgorcsre nekem eleve kalciumot mondtak, magbeziumot talan ha ket dbot beszedtem a 36. hetig utana viszont wgyet sem.en ugy tudom nem szabad.
2016. márc. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valóban okozhat lábgörcsöket kálcium hiány is, sőt, kálium hiány is, nem csak magnézium.


Én egyébként szedtem végig de 36 hetesen kb negyed adagot, előtte sokat kellet.

2016. márc. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!