Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tudok dönteni!? Bővebben...

Nem tudok dönteni!? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Szóval hamarosan megszületik a kicsi fiúnk.

De a név választásban bajban vagyok!!

2 név jöhet szóba.

Az egyik az apa neve, de ezzel az a baj h testvéremnek is az a neve. (ráadásul párom vezeték neve is megegyezik az enyémmel)


Szóval nem tudok meg barátkozni vele h a tesóm, párom és a fiam neve is ugyan az legyen!!


A másik név ami tetszik (végülis páromnak is) De mivel első gyermeke és fiú az ő nevét szeretné adni.


Ilyenkor ti mit csinálnátok? :(



2016. ápr. 9. 10:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
78%
Nem adnám a férjem nevét, nem is adtuk. És a lányoknak sem az én nevemet. Nekem ezek olyan fantáziátlan dolgok. Van ezer név, amiből lehet választani.
2016. ápr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ismertem ilyen családot. GYörgy, Gyuri és Gyurika. Gyurikát még 40 évesen is Gyurikának hívják. Utálta mindig is, hogy ő csak a klónja az apjának meg a nagybátyjának.


Apámék családjában volt nagy hagyomány, hogy mindenki Mária vagy László. Amikor velem terhes volt anyám, még nem tudták a magzat nemét megmondani. Egész terhessége alatt ment a nyomás az apai nagyszüleim részéről, hogy Lacika vagy Marika legyek. Apám mondta, hogy nem, ő már Lacika, még egy nem lesz. Marika se leszek (nagynéném).

Akkor jött, hogy jó, de akkor kapjam anyám nevét. Arra anyám mondta, hogy kizárt.

Végül olyan nevet kaptam, ami nem volt még a családban.

Annyi családi kötődése volt, hogy ha anyámnak lett volna még testvére, akkor úgy hívták volna, mint engem - de végül nem lett terhes a nagymamám többet. A név meg hangzásra is passzolt a vezetéknévhez, apámnak is tetszett, így ez maradt.


Két keresztnév: nekem szerencsére egy van csak. Egy multinál dolgozom, néha HR-es jellegű adminisztrációt is végzek. Céges protokoll, hogy mindenkinek úgy van a rendszerben, ahogy az igazolványán szerepel. Szinte az össze két keresztnevű kollégám szívja a fogát, hogy minden egyes levélnél, belső iratnál kénytelenek a soha nem használt második nevet is leírni.

2016. ápr. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
79%
Én csak azt nem értem apukának miért nem elég, hogy az ő vezetéknevét kapja a gyerek?! Miért jó az, ha ugyanaz a a keresztneve is, ettől apuka halhatatlannak érzi magát vagy mi?! Biztos olyan nevet adnék ami mindkettonknek tetszik es a csaladban sem hivanak igy senkit lehetoleg.
2016. ápr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem,higy az nem szokott zavarni,hogy a tesódat és a párodat ugyan ugy hívják.Csak a gyerek esetében?
2016. ápr. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó ha a fiamat is úgy kéne hívni az már kicsit sok lenne, eleinte eljátszottam a gondolattal h oké apa nevét kapja, de valahogy úgy érzem legbelül h ez mégsem jó ötlet.

Sőt tesóm mondta ha fiú gyermeke lesz akkor tuti az ő nevét kapja (na akkor már 4en lennének)


Én végül úgy döntöttem h nem az apja nevét fogja kapni hanem ami eleinte szóba jött (és páromnak is tetszett, hiába tiltakozna most ellene)

2016. ápr. 9. 18:20
 16/17 anonim ***** válasza:
Döntsetek úgy,ahogy jónak látjátok,de együtt.Én azt nem tarotm jó ötletnek,hogy te eldöntöd,a a férjed meg nem szólhat bele.
2016. ápr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
37%

Nem értem, hogy az okosok miért szólják le azokat, akik a párjuk, ill. saját nevüket adták a gyereknek (pl. mi). Ez nem fekete-fehér kérdés, nincs jó, vagy rossz megoldás. Mások szabad döntését illik nem pocskondiázni.

A kérdezőnek válaszolva:

Megértem, ha nem szeretnéd a férjed/tesód nevét adni a gyerkőcnek, viszont a későbbi "tüskék" kivédése érdekében próbálj közösen dönteni a férjeddel (érvekkel próbáld meggyőzni, hogy a másik jobb választás) és ne azt éreztesd vele, hogy ezt majd te eldöntöd és punktum. :-)

2016. ápr. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!