Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden kismamának kell mellszí...

Minden kismamának kell mellszívót vennie illetve vinni a korházba?

Figyelt kérdés
És esetleg ha valakinek nincs teje?
2016. ápr. 11. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem kell. A kórházban még általában nincs is annyi tej, hogy feltétlenül fejni kelljen. Én nem vittem, nem is hiányzott. Otthon próbáltam elektromosat is meg kézit is, és - sajnos - nekem egyik sem vált be, csak kézzel tudtam fejni - bár még nem hallottam mástól hogy így járt volna. A két kisebb gyereknél pedig egyáltalán nem fejtem.

De előfordulhat, hogy a kismamának nehezebben indul be a tejtermelése, vagy az első napokban begyullad a melle, ez esetben nagyon jól jöhet a kórházban egy mellszívó.

2016. ápr. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell. Csak együtt kell lenni a babával és sokat szopiztatni. Lesz tejed. Csak tartsd magad mellett a babát, és ne adjatok neki se tápszert, se vizet. Olvass sokat az lll.hu oldalon!
2016. ápr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk adtak szükség esetén (Maternity), nem kellett sajátot vinni. Kérdezd meg az adott kórházat, ahol szülsz majd, hogy ott ez hogy van.
2016. ápr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Nem kell.

Szükség esetén a kórházban van, lehet kérni, ha kell.

2016. ápr. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Nem kell. mondjuk nálunk a "bababarát" kórházban gyakorlatilag könyörögnöm kellett érte, 3. napon, mikor már 38 fokos lázam volt a mellgyulladástól, akkor szólt a csecsemősökre a főorvos hogy ugyan adjanak már egyet...mert hogy nem támogatják mert hogy állítólag nem fog akkor szopizni..na hát én lefejtem, pótoltunk is 2 hónapos koráig utána szépen kizárólagos anyatejes baba lett és kizárólag cicizett 1 éves koráig...szóval ha szoptatni akarsz (ne úgy állj hozzá hogy nem lesz tejed mert a szoptatás részben fejben dől el, és ha nem is indul be rendesen számos módszerrel be lehet indítani, látod még nekem is sikerült nulláról teljesen visszahozni egy 2 hetes antibiotikum kúra után) szerintem vegyél egy kézit, és vidd be, nem egy nagy összeg főleg használtan (ki lehet főzni elvégre a kórházi is használt).
2016. ápr. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem se kellett vinni! Azért nézz ki egy bizonyos típust ami tetszik, és ha mégis kell akkor megveszi a férjed és beviszi neked. Mi így csináltuk, a kórházba nem kellett mert nekik volt ( csak egyszer kellett használnom), de ha nem lett volna a férjem tudta milyet és hol tud venni!
2016. ápr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
így van az is jó ötlet ha kinézed, és sürgősséggel megveszitek, csak egyet ne tégy, ne bízd rá a férjedre :) avent, Medela, mindegy, csak "klamnis" legyen, ne olyan mint a Medela Basic azzal én nagyon megszenvedtem, olyan volt a kórházban. De ha rám hallgatsz mindenképp kelleni fog, ha szoptatsz akkor jó ha van a mélyhűtőben is tej, amit betegség alkohol fogyasztás stb esetén a babának tudsz adni, főleg ha tervezel olyan programot az első 1 évben (tanfolyam, munka) ami miatt a babádat másnak kell etetni. Kézzel is lehet persze de iszonyat macerás.
2016. ápr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
:) Nekem mázlim volt a férjemmel, mert azt vette meg amit kértem (igaz képes illusztrációvalés pontosan felírt névvel ellátva ment érte :)) De jó hogy nem nekem kellett :)
2016. ápr. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
hát igen, ha tudod hogy mit kérj....mi bimbóvédővel jártunk úgy, hogy szaladgálnia kellett érte, szegénynek, a 3. típus jó is volt, amit megvett, de ehhez háromszor kellett 20 km-t utaznia az első üzletig ahol ilyesmiket nálunk kapni..mondjuk a bimbóvédő az a dolog amit előre nem tudhatsz melyik lesz jó, mellszívó kicsit egyszerűbb kérdés.
2016. ápr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

3 gyereket szultem. Az elsonel tapasztalatlansag hianyaban nem vittem, mert gondoltam minek, lehet nem is lesz tejem annyi, (de otthonra mar megvettem, csak a kh-ba nem vittem be) Eredmeny: masodik ejszakara ugy bedurrant a cicim, hiaba volt egesz nap rajta a baba, ilyen picik nem esznek meg 80-100 vagy tobb grammokat, ami nekem addigra volt, hogy sirva kertem a csecsemos novert, segitsen valahogy. Mellszivot nem adtak, de megmutattak a kezi fejest, pokol volt, nagyon fajt, mire kifejtem valamennyit, de valamivel jobb lett, alig vartam, hogy hazaerjek, es megszuntessem a csomosodast teljesen. Csak akkor lett jobb amikor vegre "rendes" nagyobb mennyiseget kezdett enni a babam, ami kb 1 het volt.

Masodiknal: gondoltam csak nem fordulhat elo megegyszer ugyanaz alapon, megint nem vittem be a mellszivot. Hat a papirforma szerint, masodik ejszaka, bumm. Ujra siras, csecsemos noverhez rohangalas, pokoli fajdalom.

Harmadiknal mar az elso dolgom volt a korhazi csomagba tenni a mellszivot, es kellett is, mert ugyanaz tortent harmadjara is de mostmar legalabb nem szenvedtem, lefejtem es kesz. A noverek szornyulkodve neztek, hogy napi 2 deci tejet boritok le a csapba, dehat sajna a kh-ban nem tudtam ugy tisztitani a mellszivot, hogy odaadhattam volna akinek nincs, meg amugy is tilos lett volna sajnos. Bar a szobatarsam aki lusta es turelmetlen volt a szoptatashos beprobalkozott, hogy szoptassam meg az ovet is ;-) Es ugy irom, hogy mindharom gyerekem hanyasig tudta enni magat mar a korhazban is, es meg emellet is ilyen durvan be tudott durranni.

Szoval en azt mondom, ha mast nem legalabb egy egyszeru olcso kezi mellszivot vigyel magaddal, sose lehet tudni.

2016. ápr. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!