Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hónapos korig lehet repülni?

Hány hónapos korig lehet repülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jovo heten megyek az orvoshoz,de minél elobb szeretnek utana járni. Fel idős vagyok meg csak,de hamarosan megyunk haza a parommal( külföldön élünk) .

Esetleg valami engedély kell ?vagy orvosi papír?

Koszi,ha irtok. :)


2016. ápr. 12. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

elvileg a 28. héttol kell orvosi papir..

tolem egyszer sem kérték, de nem is volt nálam semmiféle papir...az orvosom azt mondta, hogy nincs értelme, ezt ugyis a légitársaság dolgozoi ott és akkor dontik el, papir ide vagy oda..nem tudom, hogy igaz e vagy sem.

én a 34. hétig repultem, utána már hál istennek nem kellett ingáznom.

2016. ápr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszod! :)
2016. ápr. 12. 22:45
 3/5 Eszter76 ***** válasza:
100%

Szia!

A légitársaságot kérdezd, akikkel repülsz. De biztos nem árt, ha kérsz egy igazolást a dokitól, legfeljebb nem kell. :-) Az se mindegy, hogy hova repülsz (milyen hosszú a repülőút stb.) De a legjobbkor mész szerintem, ha félidős vagy. :-) Gratulálok a babához! :-)


Ezen a honlapon elég jó tanácsok vannak a repüléshez:

[link]

2016. ápr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A legtobb legitarsasagnal 36 hetesig lehet repulni, de betoltott 28 hettol mar igazolast ker(het)nek arrol, hogy utazhatsz. Vagy a haziorvos, vagy az allithatja ki az igazolast, aki a terhesgondozast vezeti. Nem tudom hol elsz, de en pl UK-ban is a mi haziorvosunk £20 font koruli osszegert allit ki ilyet.

Ha meg 28 het alatt vagy, akkor vidd a terhesgondozasi konyvedet, mert azzal tudod bizonyitani a terhessegi korodat, es hogy meg nem kell igazolas.

Szemelyzettol fugg, hogy kerik-e. De siman megtagadhatjak elvileg a beszallast, ha 28 hettol nincs orvosi papir, vagy azalatt nem tudod igazolni a terhessegi kort. Szoval erdemes keszulni, mert igen kellemetlen tud lenni, ha nem engednek fel.

En pl utaztam 27 hetesen, meg se kerdeztek, hogy hany hetes vagyok, de teny, hogy kicsi volt a hasam, epp hogy latszott.

A baratnomtol viszont 26 hetesen megkerdeztek es meg is kellett mutatnia a mappajaban, hogy mikorra van kiirva.


De mindenkepp olvasd el a legitarsasag honlapjan, hogy mit irnak errol.

2016. ápr. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen Koszonom a válaszotokat! :)

Sokat segitettetek!koszonom a linket is! :)

Pont a 28.heten repülünk (Angliából -Magyarba) es 31 leszek mikor vissza. Akkor igy biztosan szólok most majd az orvosomnak. Koszonom megegyszer. :)

Szep napot nektek!

2016. ápr. 13. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!