Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bolha/bolhacsípés okozhat...

Bolha/bolhacsípés okozhat problémát terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Tisztára ki vagyok borulva,nincs elég minden ami miatt aggódni kell a terhesség alatt...most még a bolháktól is rettegjek.Párom mezőgazdasággal is foglalkozik múltkor kullancsot hozott haza, ma meg valószínű az örző-védő kutyáktól bolhát szedett össze.Lehet baja a babánknak ha esetleg engem is "megszáll" a bolha?Vagy mit tudok tenni ellene?Ruháját rögtön kimostam...de tanácstalan vagyok.Már annyira mérges voltam hogy azt mondtam neki hogy lehet hogy a szülésig jobb lenne ha a szüleihez költözne mert minden vackot haza hord...természetesen ezt nem mondtam komolyan csak nagyon féltem a babócánkat.Vagy már én parázom túl a dolgot?

2016. ápr. 13. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, te parázod túl. Higgadj le egy kicsit, mert így a párodnak egy rémálom lesz a babavárás. Semmi baja nem lesz a bolhacsípéstől a babádnak.
2016. ápr. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Már ahogy leírtam a kérdést megnyugodtam egy kicsit.Nem vagyok egy hisztérika (bár tudom hogy a kiírásból nem úgy tűnik:)) de volt többször vérzésem (első baba) és már mindenre ráfeszülök. 24 hkm
2016. ápr. 13. 19:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Túlparázod. Bolhacsípéstől semmi bajotok nem lesz.


Többféle bolha is van, a legtöbb nem is kamázza az embert, mert szőr hiányában és a rendszeres fürdés miatt nem tud normálisan élősködni.


Én évekig lovakkal foglalkoztam. A széna rendszerint tele van bolhákkal. Ebből következőleg a szénakazalban hentergő kutyáim is mindig tele voltak velük.


Én is hordtam őket sokszor haza,

otthon vettem észre ahogy leugrottak, de még egy sem maradt meg soha a környezetemben. Volt, hogy megcsíptek, de kb egy kezemen meg tudom számolni, ami ahhoz képest nem sok, hogy tonnaszám összefutottam velük.


És itt vagyok, semmi bajom nem lett. A bolha nem terjeszt betegséget, pestis már egy ideje nemigen van errefelé. A dumának meg, hogy férgeket terjesztenek, ne dőlj be, mert az csak akkor igaz, ha szétrágod és lenyeled őket, mint ahogy a kutya teszi vakaródzás közben. Ember ilyet nem tesz. Úgyhogy veszélytelen, max kellemetlen.

2016. ápr. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!