Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestan mellett barnázás,...

Utrogestan mellett barnázás, enyhe mensis görcsök meddig tartanak?

Figyelt kérdés
Hétfőn voltam orvosnál néhány barna pötty miatt. Szabálytalan petezsákot látott de van benne szikhólyag és azt mondta 50% az esélye, hogy megmarad a terhesség. Mellette sajnos van egy bevérzés is... Utrogestánt írt fel napi 3x1-et és kímélő életmódot javasolt. Azóta szedem a gyógyszert, mellé 3x2 magne b6-ot és próbálok annyit pihenni amennyit csak tudok a 2,5 évesem mellett de még mindig tartanak a görcsök és a barnázás. Legközelebb pénteken rendel a dokim és arra gondoltam, hogy ha addig nem javul a helyzet vissza megyek. Vagy korábban kellene? Tudnak még ezen kívül tenni valamit értünk? Kinek mennyi idő alatt múlt el? Nagyon szomorú vagyok és félek... :( Elvileg ma vagyok 5+5 hetes.

2016. ápr. 13. 17:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Drukkolok, hogy rendben legyen minden!

Nezd, az utrogestan akkor segit, ha progeszteronhiany miatt volt a verzes. Ha nem smiatt, akkor igazabol attol jobb nem lesz, de artani sem art.

Nekem anno haematomam volt, vereztem es lett egy veromleny is, addig vereztem/barnaztam meg, amig az ki nem urult es fel nem szivodott.

En pl nem kaptam utrot, mert a progiszintem rendben volt, rutascorbint szedtem, mert elvileg az erositi az ereket. Pihennem kellett es magneziumot szedtem, bar a mensi jellegu gorcsok teljesen normalisak korai terhessegnel.

Ha lattak nalad is haematomat (gondolom a beverzes alatt arra gondolsz), akkor a barnazas "normalis" pehet, hiszen a bent rekedt ver kijon elobb-utobb.

A szabalytalan petezsak nem hangzik tul jol, de lattam itt mar tobb kerdesben ilyet, ahol jo vege lett a dolognak.

Ha nem verzel/gorcsolsz jobban, akkor szerintem felesleges korabbam visszamenned, mert ettol tobbet nem hiszem, hogy jelenleg tenni tud az orvos. meg az sem biztos, hogy ultrahang alapjan tudna mondani barmi biztatot ilyen rovid idon belul, altalaban egy hetre az elso vizsgalat utan latszik jol, hogy van-e valtozas, nott-e a petezsak, beindult-e a szivmukodes, par nap kulonbseggel a ket vizsgalat kozozz nem biztos, hogy lesz meg erdemi valtozas.

2016. ápr. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat! Igazából szóról-szóra azt írtad le amit én is gondolok és így már nem tűnik úgy, hogy be akarom magyarázni magamnak, hogy még minden jóra fordulhat. Igen, gondolom a bevérzés és a hematóma egy és ugyanaz csak nálam az orvos ezt a szót használta. 3 napja bújom a netet a témával kapcsolatban és úgy látom valóban 50% az esélyünk de még hiszek benne, hogy a mi történetünk is jól fog végződni. Persze lélekben készülök a legrosszabbra is de továbbra is hiszek a csodákban!
2016. ápr. 13. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!