Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Enyha rövid ideig tartó...

Enyha rövid ideig tartó deréktáji, alhasi görcs lehet jósló fájás? 27 hkm

Figyelt kérdés
Második baba,elsővel nem volt jóslóm. Vagy bajt jelezne?
2016. ápr. 19. 05:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Szedj magnéziumot, én 25 hetes vagyok és nincsenek joslóim. Kicsit korainak tartom.
2016. ápr. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem már korábban voltak alkalmanként nagy dózisú magnézium ellenére. 30 hetes korom után már periodikusan is jött, az már az volt. (Voltam én vele ügyeleten is, na ezután hasmenésem lett a rengeteg magnéziumtól).

34 hetes korom után már mindennapos volt.

39+5 hetesen szültem szóval bajt nem jelzett.


Braxton hicks összehúzódások (jóslófájások), már a terhesség nagyon korai szakaszában megjelennek de észrevétlenek maradnak egy ideig. Ezután egyre erősebbek, végig ártalmatlanok, nem nyitják a méhszájat úgy néz ki (bár ha jól tudom ebben senki sem biztos, én 35 hetesen mondjuk teljesen zárt voltam, csak a méhnyak kezdett rövidülni, 37 hetesen már 1 ujjnyira nyitva voltam). Az egyéni érzékenység függvénye, hogy ki mikor és milyen szinten érzi meg ezeket, vagy hogy egyáltalán megérzi ezeket. Változik annyi minden egy szülés után, hogy az is teljesen normális, ha az első babáddal nem érezted, minden terhesség más.

Amikor egy órán belül 5x is tapasztalod sem azért kell orvoshoz fordulni, mert ez ártana, hanem azért, mert nem könnyű eldönteni olyankor, hogy szülési fájás vagy jóslófájás. Ha ne adj isten szülési fájás lenne vissza tudják tartani jó eséllyel. 37 hetes kor után pedig csak akkor kell már menni, ha rendszeres 5 perces (vagy ha messze van a kórház lehet hamarabb) de a szervezet 9 hónapon keresztül készül a szülésre, egyre intenzívebben, ez teljesen normális jelenség.

2016. ápr. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!