Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen az ha be indítják a...

Milyen az ha be indítják a szülést? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Mit csinálnak pontosan?

Milyen érzés? (úgy tudom h fájdalmasabb mint a sima szülés mert össze vissza jönnek a fájások)


2ik terhességem, az első 2 nappal a ki írt időpont előtt született. 8 óra (ebből 4 óra nehezebb vajúdás) alatt.


Most szombatra vagyok kiírva de semmi jele h jönne, igaz bármelyik percben elkezdődhet aminek már nagyon örülnék..

Hétfőn kell mennem NST - re és azt mondták h valószínűleg akkor már bent is maradok..

És fel szeretnék készülni arra h milyen az ha úgy indítják be a szülést (de bárcsak ne úgy lenne)



2016. ápr. 7. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nekem.41+5 naposan inditottk. beadtak az oxit onnan 1 oraig semmi nem tortent aztan.burkolt repesztettek. az bazi.kellemetlen mintha piszkavassal nyulnanak fel neked. de egy pillanat az egesz utana az mar nem faj. na onnan jottek a fajasok. egybol 3-4 percesek. nekem magas a fajdalom kuszobom. igy utolag azt mondom nem.volt veszes. 2 oraalatt kitagultam amennyire tudtam. de sajnos tul ngy voltba feje nekem meg kicsi a medencem. ki kellett csaszarozni.
2016. ápr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Engem 40+0-nál hívott be a dokim OPT-re, mert már 3 ujjnyira nyitva voltam, ez gyakorlatilag annyi, hogy bekötnek egy infúziót (oxitocin), amitől fájások lesznek és jó eséllyel elindul a szülés. Burkot is repesztett, különösebben nem fájt az sem, kellemetlen és ennyi. 7 órát vajúdtam, annyira nem voltak vészesek a fájások, talán ez is volt a baj, mert nem 5 ujjnyira nyílt csak a méhszáj ennyi idő alatt, viszont a baba szívhangja leesett a fájásokkor, így nem erőltették tovább, császárral fejeztük be a szülést.


Szóval ha a baba bírja, én bírtam volna még bőven, mert egyáltalán nem voltam fáradt és a fájások se viseltek meg, de sajnos így alakult.

2016. ápr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha nem szeretnénd, és nincs rá semmi okuk, akkor nem indokolt megindítani terminus túlléps miatt. Nyugodtan lehet várni 1 hetet minimum, vagy többet, ha minden eredményes jó. Szóval én azt tanácsolom, hogy ha indítani akarnal csak ezért, akkor utasítsd vissza. Indítani sokféleképpen lehet. Pl. Burokrepesztéssel, ha már kinyíltál valamennyire, utána oxytocin, ami elmondás szerint sokkal rosszabb, mint a természetes fájás. Lehet prostinnal, ballonnal. Nekem prostinnal indítottak, 2x tették fel a méhszájra ezt a tablettát, de egyáltalán nem indult meg, így császár lett. Nekem egyébként rossz áramlás miatt kellett indítani, nem volt választásom. Az indított szülések nagy százaléka császárral végződik, pont azért mert a baba, a szervezet még nincs készen a szülésre, még nincs itt az idő.
2016. ápr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kedves 3-as válaszoló, én írtam a 2-es választ. Igen, sajnos bennem is van egy ilyen érzés, hogy ha nem siettetjük, talán sikerült volna a hüvelyi szülés... De mivel rá volt tekeredve a zsinór (állítólag, emiatt esett a szívhangja) talán mindenképpen császárral ért volna véget. Pont hétvége jött és a dokim talán úgy volt vele, hogy úgyse húzom ki hétfőig úgy, hogy hétfőtől csütörtökig 3 ujjnyira nyíltam. Biztos nem akart bejönni hétvégén. :))) Tényleg sose tudjuk meg, mi lett volna, ha, de bennem is bennem van a kisördög, hogy talán még várhattunk volna... ugyanakkor ott és akkor örültem az indításnak, mert már nagyon vártam a nagy találkozást. :)
2016. ápr. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm h írtatok!

Semmiképp sem szeretném ha indítani kéne, és ezt jó tudni h akár +1 hetet is lehet várni. Igaz már nagyon nehéz így a vége felé a terhesség (de az eredményeim jók)

Mindenképp természetes úton "szeretnék" szülni.

Rettegek a császártól és a be indítástól.


Amúgy első terhességemnél 4 ujjnyi voltam mikor burkot repesztettek (meg sem éreztem) na és utána kezdődtek a nagyobb fájások, rá 4 órára megszületett a lányom. 💖


Bízom benne h a hétvégi front kicsalogatja a picikémet!!

2016. ápr. 7. 15:41
 6/11 anonim ***** válasza:

Itt 41+1-nél fektetnek be, és naponta próbàlkoznak indìtani, àltalàban szemével. 41. -de szültem, ugyanìgy pànikoltam az indìtàstól, délelőtt ujjnyi méhszàj mellett semmi jele nem volt, hogy jönne a baba. A szülésznő javasolta, hogy bújjunk össze a pàrommal, ugyanis szemében és az ondóban is prosztaglandin van. Délelőtt nekiàlltam nagytakarìtani,késő délutàniból folyamatosan csinàltam valamit, hulla voltam tőle. Kora estére jöttek az apróbb fàjàsok, éjfél utàn megszültem. Az összebújàsra màr nem volt idő :)



Bocs hogy a kérdésre nem tudtam vàlaszolni, de talàn segìt, amit ìrtam. Az indìtottàk szülések àltalàban nehezebben mennek, mint ami magàtól indul, magasabb a csàszàr aràny is.

2016. ápr. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Zselével, na...okoskodik a teló...
2016. ápr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41. heten inditottak. Eloszor burokrepesztes, ami azert annyira nem vészes. Majd bekötötték az oxyt. Na attol rendszerezodtek a fájások. Kb percenként jöttek es ez igy ment vagy öt órán keresztül, mégis csak öt centire tagultam. Császár lett nekem is a vége. Elvileg fajasgyengeseg miatt. Szerintem a mesterségesen előidézett fájások kevesbe hatekonyak. Ill. a szülésznő turelmetlensege is biztos hozzatett.
2016. ápr. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40+5-nél indítottak. 2 ujjnyira voltam nyitva, kaptam egy kis zselét. Amikor sikerült még 1 ujjnyit tágulnom, burkot repesztettek, nem is éreztem. Burokrepesztés után felgyorsultak az események, 2 órán belül már a karomban volt a babám. Oxit nem kaptam. Csak a zselét és a burokrepesztést. Komplikációmentes és gyors hüvelyi szülés volt.
2016. ápr. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem kiirt ido elott 3 nappal inditottak. Az orvos mar elotte 3 nappal szerette volna, en kertem idot, hatha magatol megkezdodik a folyamat.

Nekem azert lett inditas, mert streptococcus-om volt, amire ugye antibiotikumot kell adni vajudas alatt, de ugy emlekszem legalabb 4 oran at, mielott a baba athalad a szulocsatornan. A gond ezzel az volt, hogy akkor mar 2 ujjnyira nyitva voltam, az elso szulesemnel meg zart megszajrol kevesebb, mint 4 orat vajudtam, szoval az orvos tartott tole, hogy ha beindul a szules es mire beerunk, utana eselytelen lesz eleg ideig antibiotikumot kapnom.

De meg engedett 3 napot, megigertem, hogy rohanok be az elso jelnel.

Hat, vegul inditasra mentem es mivel addigra majd 3 ujjnyira nyiltam, igy azzal kezdodott, hogy beadtak az antibiotikumot, majd 2 oraval kesobb a masodik adagot is.

Amikor az is bement, akkor burkot repesztett az orvos, majd kaptam oxytocint, abbol jo sokat es ekkor indultak be a fajasok. Ket oraval kedobb mar megszuletett a fiam.


Felni nem kell az inditastol. Nekem csak annyiban volt jobb az elso szules, ami magatol indult, hogy nem volt ennyire "tervezett" es befolyasolt, akkor semmilyen beavatkozasra nem volt szukseg, se oxytocin, se burokrepesztes, se semmi. Otthon vajudtam nagyreszt, a ferjem volt mellettem, raadasul ejjel volt, sotet volt es csend, nyugalom.

Igy meg delutan ultem a megvilagitott szuloszobaban, jottek-mentek az emberek, az infuzio miatt felallni sem lehetett, az agyon vajudtam.

Szoval olyan mesterseges volt az egesz es ellenorzott.

2016. ápr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!