Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg igaz, hogy eddig...

Tényleg igaz, hogy eddig hiába úsztam meg, az utolsó két hétben még valószínű kireped a hasamon a bőr, mert leginkább akkor szokott?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 23. 13:20
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Már szült barátnőim mondták, hogy jaj hát ők is így voltak, de az utolsó két hétben még nagyot nő a baba is, meg majd a hasam is, úgyhogy ne legyek abban olyan biztos, hogy nem leszek csíkos.
2016. ápr. 23. 13:21
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Genetika kérdése. Én nem voltam striára hajlamos (tinédzserkorban jöhet még elő a szintén nagyobb hormonális változás hatására). A kiírt dátum után két nappal szültem. A hasam óriási volt, mivel jómagam alacsony vagyok, de egy striám se lett.


A kötőszövet genetikája határozza meg, így nem tudhatod, hogy nálad mit dob a gép.

2016. ápr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

Egyébként az egy nagyon elterjedt tévhit, ogy a bőr mechanikai nyúlásától reped a bőr. Ez nem igaz, hormon hatására történik (lásd kamaszkor, vagy testépítők hormonszedése).

Ha tényleg a bőr nyúlása okozná, akkor mindenki, aki mellnagyobbításra megy, csíkos melleket kapna.

2016. ápr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a mellem már 30 hetesen csíkos lett de a hasam nem lett. 2 nappal szültem a kiírt dátum előtt, a hasam nem lett nagy, a mellem nőtt 2 számot. A combomon lettek striák még tinikoromból így számítottam striákra még 39 hetesen is, (itt is sokat láttam, hogy az utolsó pár hétben jelentek meg sokaknál), mégis megúsztam. Szóval kijöhetnek még ilyenkor is, de az is lehet, hogy nem fognak.
2016. ápr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Bár én pont így jártam, de sok olyat ismerek akinek nem lettek csíkjai.
2016. ápr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom mi okozza csak sajat tapasztalatrol beszelhetek hogy neken mar 36. het korul latszodott par csik de teny hogy az utolso 3-4 hetben repedt a legtobbet...de eleg jol el is mult, marmint aranylag szep a hasam legalabb is amennyire raparaztam annyira nem durva...es anyam is csikos szoval valoszinu tenyleg genetika
2016. ápr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

én is szülés előtti héten repedtem szét. a combom, a hasam. amellem nagyot nőtt ott viszont szép maradt a bőr.

szóval bármi lehet.

azt olvastam hogy sokat kell inni és akkor el lehet kerülni.(valami orvos forumon)

2016. ápr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó hetekben nekem is jobban szétrepedt. Viszketett nagyon a bőröm, napról napra csúnyább volt.
2016. ápr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kente a férjem a hasamat naponta krémmel, és abszolút nem repedt a 38. hétig, 38+3-ra már középen sok csíkos volt a hasam, aznap volt a császármetszésem, így nem tudom, mi lett volna, ha végighordom. valószínűleg iszonyatos lett volna. (de nekem csak előre nőtt a hasam, szóval ezért szívtam meg)
2016. ápr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én 39. hétre szültem, kb. a 37. hétig a hasamon semmi csík nem látszott, utána gőzerővel beindult a csíkozódás. Pedig nagyon reménykedtem.... :)

Nekem is sokat nőtt a mellem is, az szerencsére megúszta csíkmentesen.

Kíváncsian várom, hogy most a másodiknál mikor indulnak be a csíkok (gondolom most sem úszom meg). Ez tényleg genetika, majd kiderült, hogy neked mit dob a gép. :)

2016. ápr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!