Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetesen ellehet kezdeni...

10 hetesen ellehet kezdeni azt a terhesvitamint szedni amit 12. héttől kellene?

Figyelt kérdés
Ma vagyok 10. hetes viszont a Femibionom ma fog elfogyni. A Femibion 400at meg a 12. héttől ajánlják úgy tudom. Most akkor várjam meg a 12. hetet és addig két hétig ne szedjek vitamint vagy nyugodtan kezdjem el szedni?

2016. ápr. 23. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:

azt is csinálhatod, hogy szeded az első trimeszterest és utána veszed a következőt.

Vagy: ami ma engem meglepett, egyik gyógyszertárban adtak darabszámra terhesvitamint.


Femibiont akartam venni (ma fogyott el) és nem volt a gyógyszertárban...úgyhogy vettem egy plikk elevitet és veszek femibiont a jövő héten :D próbálkozz, hátha lehet így spekulálni.

2016. ápr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szedheted azt is, az 1-et is, az se baj, ha szeded 14 hetes korig, vagy a 2-őt mostantól, nincs jelentősége.
2016. ápr. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Max szedj mellé kiegészitő folsavat
2016. ápr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan szedheted mar most a 400-ast.

A legtobb terhesvitaminban eleve csak 400 mcg folsav van, ebbol a fajtabol van emelt dozisu is az elso trimeszterre, amit te szedsz.

Mivel mar szeded ezt egy ideje, igy eleve feltoltodott mar vele a szervezeted, szoval nem okoz gondot, ha mar mostantol a 400-ast szeded, az a lenyeg, hogy min 400 folsav menjen a 12. hetig, mert ilyenkor az a minimum ajanlott mennyiseg.

De ha ragaszkodsz a 800-hoz, akkor a drogeriakban par szaz forintert lehet kapni csak folsavat, vagy 200-as, vagy 400-asat szoktam latni es 30 darab szokott lenni benne. Vehetsz ilyet is kiegeszitesnek, ha akarod.

De nem tudom, hogy arban van-e kulonbseg ennel a fajtanal a 400-as es a 800-as kozott, mert epp attol sem lesz semmi bajod, ha meg egy 800-ast veszel meg es addig szeded, amig el nem fogy.

2016. ápr. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat :)) Holnap megyek is a patikába. :)
2016. ápr. 24. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!