Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amniocentézis Szegeden?

Amniocentézis Szegeden?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok, most teszteltem pozitívat. (1. baba lesz, 1 éve volt 1 vetélésem)

Az amniocentézis a korom miatt ugye már erősen ajánlott.

1. Hol végzik Szegeden?

2. Mennyibe kerül?

3. Mennyire fájdalmas?

4. Hányadik terhességi héten végzik?

Bármilyen tapasztalatot szívesen fogadok!!!


2016. ápr. 24. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

1. A Női Klinikán az ultrahang részlegen.

2. Természetesen ingyenes.

3. Kellemetlen tűszúrás, nem fájdalmas.

4. 16. hét környékén végzik.

2016. ápr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Beutaló (vagy bármilyen nőgyógyászati papír kell hozzá)? Gondolom időpontot kell foglalni előtte.....
2016. ápr. 24. 16:44
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja...és: bent kell maradni utána vagy haza lehet jönni? Eredmény valóban csak 4 hét múlva van? :(
2016. ápr. 24. 16:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért gondold át, főleg ha már volt vetélésed. 1-2% a vetélési kockázata ennek a vizsgálatnak, ami nagyon magas...

Mert javasolni fogja az orvos, de nem kötelezhet rá senki.

2016. ápr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom az orvos elküld majd genetikai tanácsadásra és ott mindent elmondanak majd és ott lehet időpontot is egyeztetni.

A beavatkozás után néhány órát bent kell feküdni és utána haza lehet menni és otthon pihenni.

Az eredmény 3 hét, de lehet,h van lehetőség pénzért gyors eredményt kapni.


De szerintem az amnio nem ajánlott automatikusan a korod miatt, hanem a genetikai tanácsadás az alap és ott az eredmények alapján megbeszélitek, hogy kell-e az amnio.

Minden jót neked!

2016. ápr. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az édeanyám testvére Down szindrómás volt...így mindenképpen ajánlani fogják szerintem. Köszönöm a válaszokat!
2016. ápr. 24. 17:42
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként 16. hét előtt elvégeztethető a méhlepény boholy vizsgálat, de annak 1-2% a vetélési esélye. 16. hét után magzatvízvétel, aminek 0,5-1%.

Nagyon sokat olvastam erről az elmúlt hetekben és akik megcsináltatták, mindenki azt írta, hogy nem volt fájdalmas és nem bánták meg, mert a vizsgálat után teljesen megnyugodtak.

A héten a védőnőmmel is beszéltünk róla és azt mondta, hogy pályafutása alatt jónéhány kismamának volt már ilyen beavatkozása, de hál Istennek egynél sem lett vetélés.

A 0,5-1%os vetélési statisztikában minden kismama benne van, akinél elvégezték a beavatkozást és elvetélt, azonban nem bizonyított, hogy a beavatkozástól következett volna be a vetélés.

Én a helyedben a 12. héten csináltatnék egy átfogó, alapos genetikai uh-t. Sokat számít, hogy ne csak a tb-s vizsgálatot végezzék el, mert azzal nem sokra mész.. :/

5ös voltam

2016. ápr. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, én is így gondolom! :)
2016. ápr. 24. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!