Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26 hetes vagyok! Tegnap az...

26 hetes vagyok! Tegnap az ultrahangon azt mondták, hogy szemcsézett a méhlepény! Mit jelen ez?

Figyelt kérdés
Azt mondták,hogy ez most még nem gond ,de figyeljek oda!4D ultrahang volt,a dokimmal még nem tudtam beszélni!Volt már valakinek hasonló?Mit jelent ez?Meg vagyok ijedve:(((
2010. ápr. 7. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
ne haragudj, hogy beleoffolok, de úgy utálom, hogy beijesztik mindennel az embert anélkül, hogy elmagyaráznák mi mit jelent miért van, hogy legalább legyen esélyünk megnyugodni is.
2010. ápr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazad van!Mondjuk jobb tudni,és kutakodni utána ,hogy mitől lehet és hogy tudnám megelőzni a bajt!Aki csinálta a 4D-t rendes volt,nem akart megijeszteni ,csak szólt,hogy figyelmeztessem a dokim(ismerik is egymást)!Vannak alapbetegségeim ezért vagyok megijedve!De nem tudom elérni a dokim jelenleg!Ezért érdeklődöm itt tapasztalatok iránt...
2010. ápr. 7. 14:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél megijedve, a szemcsés méhlepény azt jelenti, hogy használódik. A terheesség elején I-es fokban érett, ami majd II-es, III-as.


A méhlepény érettségét ultrahangos vizsgálattal állapítják meg, az érettsége foka a lepény felszínén található meszes foltok nagyságál, minőségétől függ.



0 fokban érett méhlepény: sima magzati felszín, homogén szerkezet



I-es fokban érett méhlepény: enyhén hullámos felszín, mészszemcsék közel a magzati felszínhez


II-es fokban érett méhlepény: szabdalt felszín, mészlerakódások az anyai felszín felé tolódnak



III-as fokban érett méhlepény: érett lepény, "fészkes" mészlerakódások


Amíg az áramlásvizsgálaton (flowmetria) minden rendben találnak, és a baba szépen fejlődik, nincs ok aggodalomra



Nekem a 18. héttől volt II-es fokban érett. ;)

2010. ápr. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezt a kielégítő és értelmes választ!!!Nagyon aranyos vagy!!!!:)))
2010. ápr. 7. 16:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit, engem folyton ijesztgettek, úgyhogy azóta próbálom megnyugtatni a most rémisztgetett kismamákat. ;) Nekem sosem volt jó uh-m, ezért pontosan mindig utánanéztem mindennek és annyira megtetszett a dolog, hogy el is kezdtem tanulni. :)
2010. ápr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
És azt nemtudjátok mit jelent a felritkulás a méhlepényen mert nekem ezt mondták, köszi.
2012. máj. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!