Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenki kap Számolj tízig...

Mindenki kap Számolj tízig lapot a védőnőtől, vagy csak én vagyok ilyen szerencsés?

Figyelt kérdés

Reggel 9-től este 9:30-ig kell számolni tíz mozgást, de csak a nagyok számítanak a kicsik nem. (Mondja ezt, az, aki még nem volt terhes.) Valamint ha félórán belül sokat mozog, az csak egynek számít. Ha nincs meg a 10 nagy mozgás, akkor menni kell a sűrgősségire.

Engem ez azért idegesít, mert ma egy kicsit lustibb a drágám és csak piciket mozog.


2010. ápr. 7. 14:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
nekem ilyet sosem mondtak. nem is számoltak sosem. fölöslegesen idegesít szerintem téged, ha eddig nem volt semmi gond. én sosem számolgattam, volt olyan, hogy egész nap nem is éreztem, amikor este lefeküdtem, akkor meg órákon át, nem hagyott aludni.
2010. ápr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Rám is furcsán néztek a kórházban, mikor NST-re kellett bemennem, hogy nem számolom, mert nekem se a magándokim, se a védőnőm nem mondta. De tényleg, ez akkora hülyeség, ilyet csak férfiorvosok meg még gyerektelen védőnők tudnak kitalálni. Hogy a fenébe számolgassam? Abba zizizzen bele a kismama az utolsó hónapban, hogy úristen, ez most olyan közepes volt, most akkor ha nem számolom "nagynak", nincs is meg a tíz, úristen-úristen... Nyilván, ha nem mocorog egy adott időszakban annyit a baba, a kismama amúgy is beparázik, és ő tudja a legjobban, mikor mennyit szokott mocorogni a baba, és nyilván érzékeli, ha hirtelen változott a mozgások száma-intenzitása.
2010. ápr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed nincs gond, hagyd a fenébe az egészet. Én soha nem számoltam, és itt is soknál olvasom, hogy nem volt ilyenről szó. És ki ér rá állandóan ezzel foglalkozni, hogy számolgasson? Úgyis figyeli mindenki a babáját, ha nem mozog úgy ahogy szokott, és úgy érzi gond van, úgyis megy az ügyeletre.

Sok boldogságot!

2010. ápr. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Ja, azt még számításba se vettem, hogy mondjuk szegény kismama éjjel nem tud aludni rendesen, mert itt fáj-ott szúr, pisilni kell hatszor stb. és éppen akkor a legaktívabb a baba, aztán nap közben elnyomja az álom pár órára, honnan tudja, hány "nagy" mozgást aludt át? Na, hát ez a számolósdi egy naaaagy baromság.
2010. ápr. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kaptam, és sosem mondták, hogy számolgassam, pedig elég lelkes kismama voltam. (fogadott orvossal, védőnő, szülésznő) amikor mentem vizsgálatra, kérdezte a doki, hogy mozog-e rendesen... mondtam, igen, bár fogalmam sem volt, mikor mozog rendesen, első terhességnél.... nekem rendesnek tűnt. olyanokkal stresszelik a kismamákat manapság, hogy csak na! volt, amikor azt gondoltam, hogy a védőnő eltúlozza a dolgokat, nem foglalkoztam vele, amit mondott.
2010. ápr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 évvel ezelőtt mikor a fiammal voltam terhes nem adtak ilyen lapot. Most hogy a lányommal voltam babás, már adtak...ki érti ezt, és nem a védőnő hanem az NST-n a szülésznők, mindnek van gyereke már..szóval nem a gyerektelenek találták ki:)

Ez állítólag vezetőség dönése hogy kell e , az itteni kórházban egy nagyon szigorú vaskalapos nőgyógyász főorvos van, az minden ilyesmit számonkér.

2010. ápr. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ennél nagyobb hülyeséget... na mindegy. Ezt azért kaptad, hogy azt gondold a védőnődről, hogy milyen szuperül figyel rátok... ne izgulj, nem lesz gond. Szerintem ne figyeld, csak ha kérdezni mondd meg neki, hogy megvoltak a mozgások és kész.:) Kellemes babavárást.
2010. ápr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Sose számoltam, pedig 3 kicsi gyerekem van...

Ezzel jól el lehet foglalni a kismamákat...

2010. ápr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Örülök neki, hogy nemcsak én tartom felesleges dolognak. A legfurább az egészben pedig az volt, hogy mikor visszakérdeztem, mert nem értettem meg elsőre mit magyaráz, akkor azt mondta, ide le van írva angolul, azt te úgyis el tudod olvasni. Ezzel ki lettem elégítve.

én is úgy gondolom, hogy a kismamák érzik már, hogy mikor mozog rendesen és mikor nem. Egyébként nekem a reggel 9 óra is fura, mert nekem 6:30-kor szokott óramű pontossággal bejelentkezni, hogy felkelt.

Az meg a másik, hogy a butaság az az egészben, hogy csak tízig kell számolni, utána nem. Ha a 10 két óra alatt megvan, akkor tovább nem kell figyelni szerintük. De kérdem én, mi van akkor, ha utána történik valami?

2010. ápr. 7. 15:36
 10/14 A kérdező kommentje:
Egyébként az sem tetszik a védőnőmnek, hogy még mindig dolgozom. Szíve szerint már az elejétől táppénzre küldött volna. Pedig semmi bajom nincs és nem is volt.
2010. ápr. 7. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!