Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatmozgást pontosan hogyan...

Magzatmozgást pontosan hogyan számoljam? Jövő héten töltöm a 34. hetet és a védőnőtől kapott papíron vezetnem kell a baba mozgását.

Figyelt kérdés

Azt tudom,hogy naponta minimum 20 mozgolódást kell éreznem.A kérdésem az,hogy ha például 2percig mozog folyamatosan akkor az egy mozgásnak számít vagy ahányat észlelek a 2perc alatt?

Előre is köszönöm a segítséget!


2011. máj. 12. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Még van olyan ahol ezt kérik? Tőlem soha nem kértek ilyet.


Szerintem egy mozgásnak az számít,ha pl 1-2 percig mozog folyamatosan.



Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv: 2 gyermekes,22 h.km.

2011. máj. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hat az en babam biztos nem mozog ennyit, foleg nem 20 szor egy nap. Foleg mostanaban max 2-szer mozog reggel es este 1-2 percet. Voltam dokinal, ultrahangon minden rendben. 36 hetes km.
2011. máj. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minden nap, egy időpontban (lehetőleg ugyanabban), mondjuk este 7 órakor, lefekszel a bal oldaladra és elkezded számolni, úgy emlékszem 15-20 mozgásig, Ha nincs meg 2 órán belül, akkor gond van. Minél gyorsabban meg van, annál aktívabb a baba és ez azt jelenti jól működik a méhlepény, van oxigén stb.
2011. máj. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és a kérdésed, én külön számoltam és volt, hogy két perc alatt megvolt a 15 mozgás. Valóban azonnal vagy pár percen belül elkezd mozogni és általában ha jól van pikkpakk mozog annyit.
2011. máj. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nekem táblázatban kell jelölnöm mikor van meg a 20 mozgás.A lényeg,hogy reggel 6 és este 18 óra között meg kell lennie különben azonnal kórházba kell menni megnézetni nincs-e baj.Ha mondjuk 11kor meg van a 20 akkor oda kell tennem egy x-et,de ha csak 16órakor akkor oda kell az x.
2011. máj. 12. 21:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem egész pontosan úgy kell,

Kinézel 1 időpontot, mint írtam, mondjuk este 18 órát, lefekszel számolod és az este hatnál a rubrikába x-eled, hogy 15-30-45-60 perc alatt volt e meg.

De mindennap ugyan abban az időpontban és akkor kell meglennie a 20-nak.

Ezt biztosan így kell, bármit mondott a védőnő.

2011. máj. 13. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az az igazság,hogy van használati utasítás is a táblázatról és az alapján is úgy van ahogy én írom,hogy reggeltől számolni kell és ha megvan a 20 a helyes idő mellé x-et kell tenni.Csak az nincs leírva mi számít egy mozgásnak.Hát én már nem tudom.Azért köszönöm a segítséget.Egyébként szépen mozog a baba csak szeretném pontosan csinálni a dolgokat.
2011. máj. 13. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!