Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt mi számít...

Terhesség alatt mi számít magas vérnyomásnak?

Figyelt kérdés
Itthon rendszeresen mérem a vérnyomásom (meg persze havonta a védőnő is) és annyira változó van hogy 116/88-at mérek és mondjuk 2 óra múlva már 135/94. 140 fölé eddig nem ment. A neten utána olvasgattam de egyértelmű választ nem kaptam a kérdésemre.A válaszokat előre is köszönöm!26 hkm

2016. ápr. 26. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Kb. ugyan az számít magasnak, mint egyébként. A per utáni érték a fontosabb amúgy, annak jó lenne 90 alatt maradni. Neked ez elég határesetes már, szerintem írj vérnyomásnaplót és ha sokszor ilyen 90 körüli a második érték, lehet érdemes lenne dokival megbeszélni. Dopegyttel szépen lehet rendezni a vérnyomást, én is szedtem.
2016. ápr. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez azért egyénenként változik, függ a kortól, magasságtól és a súlytól. Én nekem pl a terhességem alatt 115/85 körüli volt a vérnyomásom, ha 120 fölé ment már szarul éreztem magam (160 cm-hez 82 kiló vagyok).


Nekem pl az orvos soha nem tudja megmérni mert mindig 125 fölötti értéket kap. Ezért is kellett naplót vezetnem. Szerintem csináld te is, úgy jobban átlátod.

2016. ápr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felvilágosítást☺ eddig mindig csak a / előtti értékre koncentráltam.Tegnap voltam dokinál mondtam neki a vérnyomást, meg nézte a védőnő által beírt vérnyomásokat is, de azt mondta ez még jó.Nem mondta hogy gyógyszert kellene szednem.Csak gondoltam rákérdezek itt hogy másoknak mit mondott az orvos vagy más doki esetleg mekkora vérnyomástól írt fel gyógyszert, vagy fektetett be a kórházba.
2016. ápr. 26. 21:20
 4/9 anonim ***** válasza:

140/90-től már szoros megfigyelés van (napi 5x kell mérni).

Nekem szülés előtt 150/100 alá nem akart menni, ráadásul volt kicsi fehérje is a vizeletemben, napi 3 Dopegytet kellett szednem, még a szülés után is 3-4 hétig.

Próbálj meg nagyobb dózis D-vitamint szedni (2-3000 NE), az sokat segít.

2016. ápr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

140-től számít magasnak, ami ugye terhesen főleg nem játék :/

A védőnőnél nekem 137/74 és 138/74 volt és nagyon szúrósan nézett,h ejnye..

Itthon mérem egy hete és nagyon változó.

Egyébként kevés só, semmi chips-kóla-kávé a javaslat és sok folyadék.

2016. ápr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

150/90 vagy efelett szàmìt magasnak. Az ha egyszer- egyszer ennyi,az nem jelent feltétlenül problémàt,olyankor kell figyelni nehogy rosszabbodjon.


Nekem az első terhességem alatt mérnem kellett folyamatosan. Terhességi fehérköpeny szindróma:-) Meglàttam az orvost és 150 felett volt a vérnyomàsom. Otthon meg jó,ha elérte a 110-120-at 70es pulzussal.

Màsodikkal is magas volt a dokinàl,de csak130-140, erre azt mondta belefér,de figyeljünk és néha mérjem otthon is. Viszont a pulzusra mindig kiakadt mert 90 körül volt.

2016. ápr. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ismét köszönöm mindenkinek a válaszokat!Chipset, kávét egyáltalán nem, zero colát csak elvétve fogyasztok.Megmértem most a vérnyomásomat 116/90 volt...egy kicsit elbizonytalanodtam, mert ugye most az első érték szupi, de a második érték kicsit magas...ilyenkor mi a helyzet?Akkor ez jó vagy sem?
2016. ápr. 27. 03:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha bármelyik érték tartósan magasabb - és úgy néz ki, nálad az - akkor foglalkozni kell a dologgal.
2016. ápr. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem tartósan 140/90 körül van a vérnyomásom, a védőnő azt mondta ez nagyon nem jó, kell rá gyógyszert szedni. A fogadott orvosom azt mondta ez még egyáltalán nem olyan magas.


Tegnap óta viszont a második érték kétszer is 100 és 102 volt, az első meg 145-147. Ma megint megkérdezem az orvosomtól, nem tudom hogy azért nem foglalkozik vele, mert már egy hét van a kiírt időpontig, vagy tényleg nem olyan súlyos a helyzet.


Vizeletben nem volt fehérje, meg nem vizesedek, ettől függetlenül nagyon kezdek aggódni, nehogy valami baja legyen a babámnak emiatt... :/

2016. ápr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!