Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire baj, ha uh szerint 1...

Mennyire baj, ha uh szerint 1 héttel kisebb a baba?

Figyelt kérdés
Vérzés szerint 26+5napos vagyok. A mért adatok szerint viszont 25+4 naposnak felelek meg. A leleten az is rajta van,hogy a lepény 0-1 fokban érett. Baj lehet? A doki nem mondott semmit.
2016. ápr. 26. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem a 18. heti genetikai ultrahangon a kórházban mondták, hogy a mért adatok alapján 1 héttel kisebb a magzat de ez nem gond mert valószìnű, hogy később fogant.Aztán egy héttel később a magándokim is megvizsgált (elmondtam neki mi volt a kórházban) erre annyit válaszolt, hogy teljesen jók a baba méretei a korához képest és ne izguljak.A lepényről nem tudok nyilatkozni.
2016. ápr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy-két hét eltérés teljesen normális. Ez csak egy számított kor. Egyrészt nem is egyforma nagy babák születnek (2,5 és 4 kiló és 48 és 58 centi között bármi normális), másrészt ha az orvos egy-két milliméterrel odébb méri véletlenül, az már néhány nap eltérést ad.

A méhlepény pedig éppen csak elkezdett érni, ez teljesen normális 25-26 hetesen.

2016. ápr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az uh-on mért adatok nekem is egy héttel kisebb babát mutatnak. A kalkulátor a vérzés alapján kiszámolja a fogantatás legvalószínűbb időpontját, a valós időpont persze ettől eltérhet. Például nálunk tudom, hogy később fogant, emiatt lehet az eltérés.
2016. ápr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Semennyire sem baj. Nálunk több, mint 3 hét az eltérés.
2016. ápr. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
26+3 hetes vagyok. Nekem a baba 1200gramm, egy 28-29hetes babának felel meg! De ez nem azt jelemti hogy előbb fogant csupán annyit hogy lehet hogy nagyobb lesz, nem 2,5kgosan születik. Nem értem miért foglalkoznak ennyit a baba méreteivel hisz a kisgyerekek sem fejlődnek egyformán. Lehet egy 3éves 98cm is és lehet 116cmes 3 éves is! Felnőttek sem egyformák, van aki 150cm és van aki 190! Semmi köze a terhesség korához csupán a baba méretei, nem a terhesség kora! Ne aggódj a lényeg hofy egészséges!
2016. ápr. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!