Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik szedtek zinnat 500 mg...

Akik szedtek zinnat 500 mg antibiotikumot hány napig szedték?

Figyelt kérdés
E-coli baktériumot találtak, az orvos csak annyit mondott 2x1 kell az 500 mg-ból. A receptet kollégája írna ki, mert ő elutazott, csak ezt nem mondta hogy hány napig kell, ezért kérdeztem.

2016. ápr. 28. 06:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amennyi a dobozban van mindet szedd be. Én most hagytam abba nekem staphilococcus miatt kellett. Azt hiszem 5 napra volt elegendő.
2016. ápr. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A teljes dobozzal be kell szedni!
2016. ápr. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el a betegtájékoztatót, azon rajta van. De minden gyógyszernek elérhető online is, rá tudsz keresni.


De ahogy előttem írták, a minimum időt (antibiotikumja válogatja, de 5-10 nap közötti időszak) végig kell szedni, egyébként a baktérium csak rezisztenssé válik, ahelyett, hogy elpusztulna.


Valamint a patikában ne felejts el valamilyen probiotikumot venni és megkérdezni, hogy az antibiotikum után hány órával kell bevenni, hogy hatásos legyen.

2016. ápr. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, közben még sms-be sikerült elcsípnem a dokit, szóval 10 napon át kell szedni és 2*1-et az 500 mg-ból.

Azt tudom hogy mindig be kell szedni az egész dobozzal, csak nem mindegy hogy 5 vagy 10 napig kellett. Probiotikumot mindenképp kell mellé ezt is mondta. Köszönöm a segítségeteket!

2016. ápr. 28. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!