Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik antibiotikumot szedtek...

Akik antibiotikumot szedtek terhesség második felében, lett valami problémájuk a babának?

Figyelt kérdés
Nekem Zinnat 250mg antibiotikumot kell szednem 5 napig felfázásra, de egy picit félek, nehogy a babának baja legyen majd, igaz a panaszaim már az első szem gyógyszer után enyhültek, de a babám tegnap reggel óta nagyon sokat mozog. Tegnap délután kezdtem szedni a gyógyszert, és tegnap reggel óta fájt nagyon a húgyhólyagom, lehet hogy megérezte a baba hogy rosszul vagyok, és ezért volt olyan aktív?
2010. jan. 19. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 20 hetesen szedtem Maripent. Nem lett semmi bajunk.

2010. jan. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem lesz semmi gond. Gondolom a doki is tudott a babáról, mikor felírta.
2010. jan. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum nem veszélyes a babára, a hólyaghurut azonban igen. Ki kell téged kezelni belőle, mert koraszülést okozhat.
2010. jan. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is szedtem Zinnatot az első terhességem alatt is (a második tremiszterben) és most a második terhességem alatt sem került el a betegség. Mivel lázas voltam a háziorvosom felírta ezt a gyógyszert (azt mondta ez az egyetlen antibiotikum amit kismamák is ehetnek) ha a második harmadban vagy akkor meg tényleg ne aggódj, nem árt a babának!!! Egy ismerősömmel beszedették az első harmadban is, mert nagyon beteg lett - pedig akkor kockázatosabb!

Szóval nekem szép egészséges babám lett elsőre is....és bízom benne most sem lesz gond!!! A magas láz sokkal ártalmasabb lehet a babára nézve mint ez a gyógyszer! Azt kell megelőzni!

Jobbulást kivánok és boldog babavárást!


24h kismama

2010. jan. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miskolcon az egészségesek is kapnak a szülés vége fele antibiotikumot. Ne aggódj nem lesz semmi baj.
2010. jan. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miskolc: Semmicillin 35 hetesen, 10 napig. Egészségesen, megelőzés céljából.
2010. jan. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a házidokim, felfázás miatt voltam nála én is, hogy az Augmentin duot írhatja csak fel, de az felfázásra szokott használni, ne aggódjak. Napi 2000 mg-ot vettem be, 7 napon keresztül. De ez ugye penicillin, nem zinnat...

Bízz a dokidban, csak tudja, mit csinál!

21 hetes km

2010. jan. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!