Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az első terhességemnél...

Mono144 kérdése:

Ha az első terhességemnél 1:50-hez lett a Down tesztem, elképzelhető hogy most a 2. terhességem során is ilyen vagy rosszabb eredményt kapok?

Figyelt kérdés
33 évesen amikor a lányomat vártam megcsináltattam a vizsgálatot, majd a chorionboholy mintavétet is. Szerencsére egészséges kislányom született aki jelenleg már 3,5 éves. Most 37 vagyok, jövőhéten megyek a Baross u-i klinikára genetikai UH-ra és down vérvételre. Bevallom eléggé félek. :(

2016. ápr. 28. 16:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen. Az eredmény sokmindentől lehet rossz (akkor, ha nem Downos magzatod van), pl. a szabad béta hcg lehet magas a hormonoktól, ha szedsz. Vagy attól, hogy dohányoztál (nem terhesség alatt), stb.stb. Nyilván a genetika egy merőben új tudományág, így biztosat nem tudhatunk. De az a mögöttes változó (ami okozta a magas értékedet), még mindig fennállhat, vagy lehet, hogy nem áll fenn.


Én amúgy így másodjára tuti CVS-sel nyitnék (nekem volt amnióm), nem kombinált teszttel, de nyilván a te döntésed és időd, energiád kérdése ez.

2016. ápr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!