Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénz esetén mennyit kaphato...

Táppénz esetén mennyit kaphatok maximum?

Figyelt kérdés
A maximum érdekelne fizetéstől függetlenül. Talán 7400 Ft-ot olvastam valahol. Ebből vonnak még valamit? Ezt minden nap kapom, hétvégén is, tehát 30-31 nappal kell beszoroznom?

2016. ápr. 29. 09:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%
Ha 180 napnál régebb óta vagy a cégnél,a bejelentett bruttó béred 60%-a és abból ugyannyi adó jön le,mint a fizuból.Nem hiszem,hogy napi bérre lennél bejelentve,van egy havi összeg és abból számolják.
2016. ápr. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Igen 60%, de van egy napi maximum összeg is, attól függetlenül, hogy havi bért kaptam. Ezt találtam:a táppénz egy napra járó összege nem haladhatja meg a minimálbér kétszeresének harmincad részét, ezért 2016-ban, a 111.000,- Ft-os minimálbér alapulvételével a táppénz napi összege nem haladhatja meg a 7.400,- Ft-ot. Ebből a 7400 Ft-ból még vonnak le és ha igen mennyit? Egész hónapra kell számolni, tehát 30-31 nappal kell beszorozni?
2016. ápr. 29. 09:44
 3/24 anonim ***** válasza:
19%
Nem napi összeget kapsz,havit. Havi fix bérre vagy bejelentve...Ez azt jelenti,hogy a max tp összeged havi br 220 ezernek a 60%-a lehet.És a bérkalkulátorba beirod a 220 ezernek a 60%-át,a kalkulátor levonja az adót és annyi tp-t adnak. Ha teljes hónapod van. Ha nem teljes,akkor az oep számolja ki,szintén bér alapján. Gondolom én leosztja a béred 60%-át 30 vagy 31 napra és amennyi a tp napod ( első 15 napot a cég fizeti,már amelyik kifizeti...),és a fennmaradót az oep.
2016. ápr. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Illetve bocsi,a szűmokat rosszul irtam,de a min bér kérszerese akkor br 222 ezer. Ennek a 30-ad része akármennyi,és max annyit kapsz. Adózol rendesen a tp-ből ez a lényeg. De ilyen sok a bruttód?
2016. ápr. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
72%
Tehát hiába irja a napi bért x összegre. A bejelentett bruttód alapján számolnak ők majd. Ahogy fentebb írtam,a br 60%-ával számolnak.Ha meg annyi a bruttód,hogy ennél több...Mindjárt nézek egy kalkulátort neked,páromnak jóval 222 felett van a bruttója.
2016. ápr. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Igen, bruttó 222.000 Ft osztva 30 nappal az pont 7400 Ft. Ebből elvileg csak SZJA-t vonnak, így netto 188.700 Ft-ot kapok. Ha ez a maximum korlát nem lenne, akkor sokkal több járna. Hát nem sietem el a táppénzt, inkább dolgozok ameddig bírok. Köszönöm a segítséget.
2016. ápr. 29. 09:59
 7/24 anonim ***** válasza:
45%

Nem kaphatsz 188 ezer tp-t 222 ezerre,mert párom bére 277 ezer és a fizetése teljes összege 184 ezer,tehát a tp-ed nem lehet több az ö fizetésénél,mikor jóval több a bruttója,mint neked.

De hidd el ezek úgy számolnak ott,hogy egy mukkot nem fogsz megérteni belőle :D

2016. ápr. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
68%

Br 222 ezernek a nettó bére 147ezer. Kétlem,hogy táppénzzel meg 188 ezret kapnál. A napi összeg arra van,ha nem teljes hónapod van tp pl,vagy ha olyan magas a béred bruttóban,akkor az a max amit kikaphatsz,nettó 188 ezer akkor,az lenne a max,ha párom nettója 184,akkor neki is még 4 ezer kéne,hogy a maxot kikaphassa.

Én nekem ez jött le abból,amit írtál.

2016. ápr. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
63%
Most mondta ismerős,minden vonnak a tp-ből is nem csak szja-t. Szóval ha a bruttód 222 ezer,annak a 60%-át adják meg bruttóban tp-nek,egy kalkulátorral beírod az és a nettóját kapod meg,mintha az lenne a rendes fizud.
2016. ápr. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

A táppénz napi maximuma 7400 forint/ nap.


Annyi napra kapod meg, amennyi napra leadod a táppénzes igazolást egyben! Mert mindig csak ezek után fizetik ki a Tp-t.


A Tp-ből csak 15 % SZJA-t vonnak.


A TP alapja a jogosultság kezdő időpontját megelőző 3. hónap utolsó napjától visszafelé számított 180 nap napi átlagjövedelme. Ebbe nem csak a szerződés szerinti jövedelmed, hanem minden arra az időszakra bevallott járulékalapot képező jövedelem is benne van. Pl ha kaptál jutalmat az is beleszámít. Ennek a napi átlagbérnek a 60%-t veszik, de maximum 7400 forint lehet naponta!


Tehát ha áprilisban elmész tp-re. akkor január 31-től visszafelé néznek 180 bérezett napot. Az akkori jövedelmeidet ha elosztod 180-al, akkor megkapod a napi átlagjövedelmet, és ennek a 60%-át kapod egy napra. Ha ez meghaladná a 7400-at, akkor csak 7400-at kapsz egy napra. És ebből jön majd le a 15% SZJA. Mindig annyi nappal kell felszoroznod, amennyiről leadod az orvosi igazolást. De a Tp hétvégére is jár! Tehát minden nap számít.


Ez persze akkor működik így, ha alkalmazott vagy! Vállalkozóknál máshogy számolják az alapot.


Ha előtte is voltál tp-n akkor az nem számít bele az alapba, és akkor azokat a napokat átugorják, mikor számolják a 181 napot. A betegszabi viszont beleszámít.


Szerintem nem olyan bonyolult.

2016. ápr. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!