Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 évesen terhesség?

18 évesen terhesség?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, másfél hónap múlva töltöm a 19-et.. Egy hete derült ki hogy állapotos vagyok.. Jövőre érettségiznék.. A barátommal nagyon szeretnénk a babát, az anyja támogat is minket... az én anyukám már más tészta... azt sem tudja hogy ismét együtt vagyok a volt barátommal( jelenlegi barátom). Nem tudom hogyan közöljem vele hogy megint együtt vagyunk és hogy terhes is vagyok.. félek hogy annyira megharagudna rám és csalódott lenne hogy többet szóba sem állna velem.. Hogyan közöljem vele mindezeket? :(
2016. ápr. 29. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Úgy ahogy itt leírtad,hogy együtt vagytok,baba van és megtartod.Persze biztos csalódott lesz,hogy ne lenne...

Azért remélem azzal tisztában vagy,hogy így sok dolog kimarad az életedből,és a pasival sem valószínű,hogy együtt fogtok maradni.

2016. ápr. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

nos ha gyereket vállalni elég felnőttnek érzed magad akkor anyuci haragjától sem kell félni.


gondolom párod melózik, eltart majd titeket, igaz hogy egyszer már vége lett, de hátha most..ha meg nem, akkor hazakullogsz vagy anyaotthon

2016. ápr. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Borzasztó felelőtlenség gyereket vállalni ebben a korban. Basszus, ez nem a középkor, hogy az asszony 16 évesen szült, és a huszas évei végén szifiliszben meghalt. Ráadásul az, hogy "ismét együtt vagyok a barátommal" nem tűnik egy elég erős kapcsolatnak, ami kibírná sokáig. Önzőek vagytok, és nem veszitek figyelembe, hogy ha szakítotok, akkor a szegény gyereknek milyen nehéz lesz. Szégyeljétek magatokat...
2016. ápr. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

Kedves utolsó! Én 18. életévem elején tudtam meg, hogy terhes vagyok. A megboldogult párommal vállaltuk a babát. Mivel neki 5 éve fix munkahelye volt havi 250 ezres fizetéssel, én pedig hoztam amennyit tudtam ( mivel még tanuló voltam) , volt saját lakásunk így nem éreztük úgy, hogy a semmire lesz a baba. Képzeld el sikeres érettségi vizsgát tettem.

Sajnos kedves párom a fia születése előtt elhunyt. Tudod...nehéz volt.De az édesanyám, az anyósom, sógornőm és a barátaim rengeteget segítettek. Ez nem jelenti azt, hogy ők nevelték a gyermekem!

Nagyon jó állásom van, jó fizetéssel. Az 5 éves fiam nagyon boldog és jó gyerek.

Képzeld sokkal jobb , hogy fiatal anyuka vagyok , ugyanis nem vette el a fiatalságom , a barátaim imádják a fiamat , a fiam is őket. Nagyon sokszor jönnek fel hozzánk "bulizni". Ez nem azt jelenti ,hogy felelőtlen vagyok, mielőtt félre értenéd ez annyit takar, hogy kb 4en átjönnek halkan kapcsolunk zenét ,meg iszunk 2 sört, kártyázunk, playstationozunk , beszélgetünk. Egy hónapban 1x pedig megengedhetem magamnak, hogy elmenjek szórakozni egy estére, a nagyi szívesen vigyáz az unokára.

Rugalmasabb vagyok, gyermek szemmel tudom nézni a világot, sokkal követeltebb a kapcsolatunk a fiammal mit ahogy azt bárki eltudná képzelni.

Te szégyelld magad!

2016. ápr. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudod, nem mindenki olyan mint te. Te, kérlekszéoen a kivétel vagy.
2016. ápr. 30. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!