Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj ha még a 12. héten se...

Baj ha még a 12. héten se mondom el a munkahelyemen, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
A főnököm és az egyik munkatársam nagyon kíváncsiak mindenre, hogy szabadságom alatt hova megyek meg magánéletemről is simán kérdezgetni szoktak, ami engem zavar. Anyukámmal egyidősek. Ezért is nem akarom elmondani, úgy érzem nem tartozik rájuk, majd ha már kezd látszani, majd akkor mondom el, de akkor meg biztos már fel lesznek háborodva, hogy miért nem mondtam.

2016. ápr. 29. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

És miért baj ha érdeklődnek. Ha nem félsz hogy kirúgnak,nem kötelező elmondanod,de illik,mert a helyedre kell nekik ember majd és mire látszik,lehet már 20-25 hetes leszel.

Amúgy meg annyit kell mondani,dolgod van,vagy minden rendben van és ennyi.

2016. ápr. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ma már munkaügyi/munkajogi szempontból nem lehet bajod, ha nem mondod el, de azért ilyenkor már kell szólni a HR-en, kell igazolni a terhességed. Kellenetlenebb ha a főnököd és a kollégáid a HR-től tudják meg, h terhes vagy mint ha tőled hallanák.
2016. ápr. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Esetleg azt tudja valaki, hogy a családi adókedvezményt ha kérem azt a főnöknek kell mondani? Mert védőnő csak annyit mondott, hogy a nőgyógyásztól kérjem a papírt. 11 hetes vagyok.
2016. ápr. 29. 09:57
 4/8 anonim ***** válasza:

A családi adókedvezményhez a papírt neked kell leadnod a munkaügyre, a kitöltött igénylővel együtt.


Én a 18. hétig nem mondtam el, mert egyrészt nem látszott annyira, másrészt meg már nem kötelező, harmadrészt meg mert már volt egy vetélésem és ebben a terhességemben meg éppen az amnió eredményét vártuk.


Legyenek csak felháborodva nyugodtan a munkatársaid, 2 év CSED meg GYED alatt csak elfelejtik:D

2016. ápr. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyébként 2017. február 28-án lejár a szerződésem, idén november közepén szülök. Így majd nem jöhetek ide vissza dolgozni gondolom?
2016. ápr. 29. 10:02
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is csak a 16. héten mondtam el, bár nem azért mert nem akartam, hanem.mert vártuk a kombiteszt eredményét, utána én voltam beteg, majd a főnököm nem volt egy ideig.Az adókedvezményes papírt a munkahelyeden kell leadni tehát akkor úgy is megtudják.Ha lejár a szerződésed akkor vége, gyed, gyes után nem tudsz visszamenni csak ha újra szerződést kötnek veled.
2016. ápr. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De a GYED-et meg a GYES-t attól ugyanúgy fogom kapni attól, hogy közben megszűnik a szerződésem? Elnézést a sok kérdésért, de első terhességem és fiatal is vagyok, nem nagyon tudom még ezeket.
2016. ápr. 29. 10:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen,kapod,ezt az oep fizeti nem a cég.Utána már nem lesz munkaviszonyod.
2016. ápr. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!