Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha tegnap síkideg voltam és...

Ha tegnap síkideg voltam és egész nap sírtam, akkor ugye ha beindulna hamarabb a szülés akkor tegnap kellett volna? Ugye ma még nem fog? Nyugtassatok meg! 35km

Figyelt kérdés
2010. ápr. 8. 09:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog,korai még ha egyébként probléma mentes a terhesség.
2010. ápr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy egy nap idegesebb voltál, nem fogsz hamarabb szülni. Én végig stresszeltem a terhességet, mégsem lett a kislányom koraszülött. Nyugi, a hosszan tartó stressz nem tesz jót, de ha néha felhúzod magad, attól még nem lesz semmi baj :)
2010. ápr. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A méhszájam 2100, az elejétől 2000 volt, amúgy minden rendben a terhességgel.
2010. ápr. 8. 09:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz baj. Ne aggódj.
2010. ápr. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, köszönöm!
2010. ápr. 8. 11:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni, lehet, hogy az én esetemben sem volt összefüggés a két dolog között, de soha nem lehet tudni...

Én is 35 hetes voltam, mikor egy péntek estém nagyon rosszul sikerült. Kicsit összekaptunk a párommal, és nagyon ideges voltam, végig bőgtem fél éjszakát... Hétfő éjszaka elkezdett szivárogni a magzatvizem, és kedd este megcsászároztak, mert nem tágultam. 35. héten 2600 grammal, és 53 cm-el megszületett a kisfiam. És előtte nekem sem volt semmi probléma a terhességemmel. Még csak náthás sem voltam egyszer sem. Nem tudom, hogy volt e összefüggés az idegeskedés és a szülés beindulása között, de gondoltam elmesélem az én történetemet. A doki is teljesen tanácstalan volt, hogy mitől indulhatott be a szülés.

Szerencsére a baba teljesen jól volt az első pillanattól kezdve, a méretei szépek voltak, úgyhogy nem is került koraszülött osztályra.

Próbálj meg nem idegeskedni, bár ez egyre nehezebb lesz. Viszont az szerintem megnyugtató lehet, hogy ha netán be is indul a szülés ilyen idős terhességnél, akkor is elég csekély az esélye, hogy baj legyen! Az én példám legalábbis azt mutatja, hogy ekkor már teljesen életképes a baba. Persze én sem szerettem volna még szülni, szerettem volna kihordani végig, de a kisfiam így akarta. Azóta már két hónapos lett, és már 4,5 kg.

Gyönyörűen fejlődik, és talán még erősebbnek is látom, mint a hasonló korú babákat.

Sok boldogságot kívánok Neked, és remélem nem hoztam Rád nagyon a frászt!

2010. ápr. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem hoztad! Ha így kell lennie akkor így lesz. Megnyugtató, hogy már életképes, és mivel 3 hete már 2kg volt, így tuti Ő is elérte már a koraszülött, 2,5kg-os határt. Sok boldogságot viszont!!!
2010. ápr. 8. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!