Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honnan számoljam a terhességet...

Honnan számoljam a terhességet ha tudom pontosan a fogantatás időpontját?

Figyelt kérdés
2016. máj. 3. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:
2 héttel korábbról. Nálam is ez volt, így számolt a doki.
2016. máj. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. máj. 3. 13:46
 3/8 anonim ***** válasza:
az utolso menstruacio 1. napjatol szamoljak. Egyebkent a fogantatas idopontjat nem lehet teljesen pontosan tudni, m lehet, h tudod, h mikor voltal egyutt a paroddal, de az nem jelenti azt, h akkor fogant a baba, ugyanis a sperma 5 napig kepes elelni a noi szervezetben, ha bejutott.
2016. máj. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem 33-34 napos ciklusaim vannak, én is pontosan tudtam, mivel hőmérőztem és ovutesztet is használtam. De hiába mondtam ezeket a dokinak, az utolsó menzesztől számolta a terhességet, kisebbnek is mérték a babát folyamatosan 1 héttel az ultrahangokon.
2016. máj. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mindig az utolsó menzesz első napjától számolják! ha ehhez képest te tudod hogy mondjuk 50 napos ciklusaid vannak és ciklus 25. napján fogant, akkor jelzed ezt a dokinak, aki kapásból feljegyzi magának hogy valószínű 2 héttel túlhordod a babát...de attól még mindenhová az utolsó ciklus szerinti terhességi heted fogja írni, minden leletre. tudom, mert én vagyok az élő példa a fenti esetre.
2016. máj. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindegy hogy tudod-e vagy sem, ígyis úgyis az utolsó menstruáció első napjatól szàmolják
2016. máj. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, amit írtok. Nekem a fogantatás előtt 2 héttől számolta, a szülés idejét sem az utolsó menstruációból számolta ki. A hetek is így lettek számolva, nem is volt eltérés a méretekben. 39.héten 3,53kg-os babát szültem. Eszerint orvostól függ. (1-es)
2016. máj. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem az utolsó menstruációmhoz számították, ha úgy lenne, most 2szer annyi hetes kismama lennék, mint valójában. bár én mondtam is a dokinak, h nem hiszem, hogy az mérvadó lenne, ugyanis sose volt rendszeres. most úgy néz ki, 8 hetes vagyok, és ez nagy valószínűséggel így is van, mert 99% eséllyel meg tudom mondani, mikor fogant (egyedül akkor nem védekeztünk párommal és el is ment bennem)
2016. máj. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!