Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aggódok! Miért nem hívtak...

Aggódok! Miért nem hívtak vissza korábban uh-ra, mint a 12. hét?

Figyelt kérdés

03.12-én voltam hüvelyi uh-n, akkor volt a vérzéskimaradásom 5+2 napja. AZ eredmény átlag 13 mm-es petezsák, terhességi hét 6(+/-1hét). Meg még azt írták Y.s. ábr. az uterus rfv-ben. Megnéztem az Y.s.az szikhólyag. Tehát már az is látszódott méhen belül.

19-én mentem dokihoz, érezte a terhességet, és mondta keressem fel a védőnőt, kérjem a kiskönyvem. Én mégis aggódok, mert még se szívhang, se vérvétel nem volt. Lehet ha 1-2 nappal késöbb megyek uh-ra, már legalább pulzálás lett volna. Most 9+1hetes vagyok, de félek hogy a sok izgulássl bajt okozok a babának. Azt mondta a doki ne izguljak van annak szívhangja. De miért nem nézzük meg? Még 2 hét mire beutalót állít ki a védőnő. Hogy birom ki? Ja az uh-os mondta enyhén hátrahajló a méhem lehet még azért bujkált annyira, bár a doki meg azt mondta abszolút nem hátrahajló. Uh-on meg is kellett a csípőm egy kicsit emelnem.


2010. ápr. 8. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Szivhangot 12 hetesen elég nehéz meghallani. 15. héttől már jobban hallatszik. 12 hetesen lesz vérvételed és uh is. A védőnő majd szól és adja a papirokat neked. Felesleges izgulnod. Minden kismamánál ez van. Én ikreket várok és a 6. héten volt uh, utána a 12. héten.
2010. ápr. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Kedves Kismama, ne aggódj, semmi okod rá. Pont ha valami gondot látnának, akkor erőltetnék a vizsgálatokat. A terhességnek ebben a szakaszában az égvilágon semmi teendő sincs, a magzat fejlődik, de annyira pici, hogy UH-val sem látni semmi lényegeset. Ezt minden terhességnél így teszik. A másik ok, biztos tudod, hogy a 12. hét az amolyan vízválasztó, a terhesség, ha megmarad eddig az ideig, akkor már nagyon nagy eséllyel életképes a magzatod. Tényleg ne aggódj, mert ártasz vele magadnak, és a picinek is. Teljesen egészséges pici magzat fejlődik benned, legyél boldog, örülj, annak van itt az ideje. A 12. hét után majd rendesen beindulnak a dolgok. Csak akkor kell hamarabb szólnod a dokinak, ha mondjuk elkezdenél vérezni, vagy valami ilyesmi. Még egyszer mondom, ebben az esetben a nemtörődés a jó, mert azt jelenti, a terhességed RENDBEN VAN!!! Sok boldogságot Nektek! Még a szívhangra rátérve, ez doktoronként változik, ki hogy szokta, valaki már nagyon korán vizsgálja a szívhangot, de általában nem, emiatt se aggódj.
2010. ápr. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
szívhangot már 7-8. héttől meg lehet találni, elnézést, de ettől függetlenül ne izgulj! A szikhólyag megléte azt jelzi, hogy embrió van odabent. Mondjuk az orvost se értem, mert annyi terhes nőt láthatott már és pontosan tudhatja, hogy egy kismami (főleg első terhességnél) mennyit össze tud izgulni a baba miatt. Én a helyedben felkeresném és megmondanám, hogy pocaklakót szeretnél látni!
2010. ápr. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem már 7 hetesen hüvelyi uh-t csináltak és vizsgálták, van -e szívhang? Nekem is olyan megnyugtató volt a kis szívének pulzálása. Szabad nyugtatni egy kismamit,sőt ezen az oldalon szinte "kötelező2 egymást segíteni, de azért ne essünk már át a túloldalra.... van korai terhes uh. Főleg ha valaki nehezen esik teherbe , akkor akár egészen a peteérréstől indulva tudják nézni a dolgokat.
2010. ápr. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szívhang csak 12 hetesen??? Akkor már jó esetben akár a nemét is megmondják, szívhang az 6-7 hetesen simán megvan.

Egyébként ezért nem kell korán menni a terhesség gyanújával nőgyógyászhoz, csak senki nem hiszi el nekünk. Ha később mész, már lett volna szívhang...

2010. ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne keverjük, az első válaszoló azt írta, hogy hallani a szívhangot nem lehet 12 hetesen és ez így is van! Látni lehet már előbb is a monitoron, de hallani nem lehet. Amúgy, hogy a kérdésedre is válaszoljak, próbálj nem izgulni, pihenj, élvezd a jó időt, ha nem dolgozol és majd a 12 hetes uh-n meglátod már a babádat. Nem minden doki szeret sűrűn ultrahangozni. 22 hónapos kislány anyukája.
2010. ápr. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Honnan írsz ? Mert már akkor lehet hallani a szívhangot, amikor még csak az a kis izomcsomó pulzál (akár 6 hetesen is) + lehet látni is a monitoron. Jó gyors, ütemes, mintha tamtam -oznának. Nem a védőnőnél, a nődokinál.
2010. ápr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
utolsónk: győri vagyok. Valamit mondott az uh-s hölgy meg mutatta, hogy abból alakul ki a szívcső,hogy ott van dehát persze én nem láttam semmit.Olyan izgalomban voltam semmire nem emlékszem. Még kérdezni is elfelejtettem,először voltam uh-on, főleg hüvelyin. Végül is a babó csak 3 hete lehetett akkor ott, és olvastam hogy 1-2 nap is milyen sokat számít. Ha nem lett volna 03.15.hétfő,akkor megvártam volna,és akkor 5+6 naposan már lehet látom a pulzálást. Tulajonképpen a doki is azt mondta ráérek akkor menni nehogy csalódjak,de a kiváncsiságom nagyobb volt.
2010. ápr. 9. 10:18
 9/9 anonim ***** válasza:
első babával én is tapasztalatlanul elrohantam egyből, 5 hetes voltam, nálam is csak embriócsomó volt, nem volt még szívhang és engem is csak 12 hetesen hívott vissza. szerencsére minden rendben volt. legközelebb tudom h 6-7 hétnél hamarabb sehova sem megyek, magamtól elkezdem a vitaminokat szedni és kész.
2010. ápr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!