Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, anyukák, nektek...

Kismamák, anyukák, nektek hogy váltak be a homeopátiás szerek a terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Úgy tűnik kötőhártya-gyulladásom van és arcüreg-gyulladásom.Megyek a házi orvoshoz délelőtt,de nem akarok antibiotikumot szedni,lázam nincs,a torkom kicsit piros.Néztem a homeopátiás orrspray-t és szemcseppet is.Mondjuk a szemcseppnél nincs írva konkrétan a kötőhártya-gyulladás,de ha jó rá,inkább azt használnám.

Valakinek tapasztalata ezekkel a szerekkel?

Köszönöm!

22 hetes kismama


2016. máj. 5. 05:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%

sehogy. a homeopatia mar megbukott szamos cikk jelent meg arrol hogy tesztekkel bizonyitottak a hatastalansagat. en prpbaltam gatsebre, hasfajasra a lanyomnal, aztan hanyingerre aztan a parom panikbetegsegre (mas mas felet) egyik sem hasznalt pedig megadtuk az eselyt neki.

a helyedben mint a szel vennem be az antibiotokumot, en is voltam beteg, lazas, kellett is szednem, makk egeszseges 2.eves mar a lanyom. a doki akkor azt mondta a laz lenyegesen tobbet art mint az antibiotikum. es oke h neked nincs de ha gyulladas van elobb utobb lesz ha nem kezeled ki normalisan. a homeopatia max placebo alapon tunetet enyhit, de nem szunteti meg a kórt. kerdezd.meg a sogornom, a kislanyanak a nathajat allandoan homeopatiaval kezelte mig nem el kellett vinni lecsapolni az egesz arcureget mert ugy begyulladt neki. :(

2016. máj. 5. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Az a baj,hogy sok gyógyszerre vagyok allergiás,terhesség előtt mindig Kalcidot kaptam ha antibiotikum kellett,azt most nem szedhetem és az az igazság félek is mást beszedni,pláne,ha vírus okozza és láztalan vagyok.Tudom,hogy vannak antibiotikumok amik nem ártanak a babának,de magamat is féltem. :/ A Sinupret drazsé meg a Homegene régebben bevált.

Igen,tudom,hogy írnak lejárató cikkeket,de szerintem ebben a gyógyszeripar is rendesen benne van.Lehet komoly betegségeknél már kell az antibiotikum,de talán enyhébb esetekben használhat a homeopátia. Na,majd meglátom mit mond az házi orvos.

Köszönöm a tapasztalod! Szép napot! :)

2016. máj. 5. 06:18
 3/25 anonim ***** válasza:
46%

Nekem sincs jó tapasztalatom de azt mondjàk van akinek bevàlt.

Szülés utàn tejserkentésre es baba hasfàjásàra is hasznàltam de semmi.

Amíg nincs olyan tüneted ami a babàt veszélyezteti akár próbalkozhatsz is.

Bar nàlunk a dokik nem ismerik el es nem ajànljàk.

Legyen szerencséd s jobbulast:)

2016. máj. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Most kamilláztam,ártani nem árt..
2016. máj. 5. 06:34
 5/25 anonim ***** válasza:
48%
lejaratas? a homeopatias szerek sokkal dragabbak mint a sima gyogyszerek....a gyartoknak pont az volna erdeke hogy inkabb azokat vedd. meg az allamnak is mert azok utan tobb adot szed. na mindegy, en a helyedben azt szednem be amit orvos ir, egyebkent eroszeretettel ajanljak terhesseg alatt a homeopatias keszitmenyek, csak akkor irnak ilyesmit ha az valoban szukseges....ha megvizsgal es nem latja indokoltnak nem fog antibiot irni, de eszembe nem jutna ellen menni terhesen egy orvos dontesenek
2016. máj. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Ha az orvos erre antibiotikumot javasol vedd be, 22 hetesen a babának már nem ártasz vele. Előbb is van amit lehet szedni az első időszakban is.

Én vírust kaptam nemrég, levertség, torokfájás, nátha. Megvettem minden homeot erre, oscillococsinum és homeogén 9. Nem használtak, most úgy érzem, marha lassan gyógyultam, több mint 2 hét. Pedig volt h az előbbi használt gimiben. Azóta nem szedtem.

Fene tudja, h igaz e amit cikkeznek. A mandulám épp műtétre várt baba előtt, most is féltem, h belobban, nem tudom, h ennek a hatására nem fertőződött-e el jobban, viszont mikor terhes lettem, a mandulagyulladásomat is mintha elvágták volna, tehát a szervezetem akkor is leküzdötte magától.

Lázas ne legyél, arra figyelj!

2016. máj. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
14%
Ha hatásos is a homeopátia az nem gyulladásokra. A kisfiamnak fogzásra bejön, más hasznát még nem tapasztaltam az ilyesminek. Allergiára szedtem kismamaként semmit sem ért.
2016. máj. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Ha vírusos, akkor nem kell szedni semmit sem. Ha jobban érzed magad attól, hogy homeopátiára költesz (nem ér semmit), akkor adj ki rá pénzt. Szerintem inkább vegyél belőle egy plusz rágókát vagy csörgőt, hasznosabb lesz.


Ha antibiotikumot kapsz indokolt esetben (az arcüreggyulladás lehet az), akkor olyat fognak adni, amit terhesen is lehet szedni. A penicillinek, amoxicillin, Augmentin/Aktil, Klacid és hasonló gyógyszerek az ég világon semmit sem ártanak a babának (ez bizonyított tény, széles körben használják ezeket kismamáknál). Egy algopirinnél vagy rosszul megválasztott, magas A-vitamin tartalmú vitaminnál nagyobb a kockázat. Többet ártanál a babának egy bakteriális góccal, mint egy veszélytelen antibiotikummal.

2016. máj. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Az orvos eleve figyelembe fogja venni a gyógyszerérzékenységedet és a terhességet, ennek fényében fog antibiotikumot felírni.


Ha a szervezetben gyulladás van, az nagyon káros lehet a magzatra.


Illetve az antibiotikumnál fontos, hogy VÉGIG kell szedni, akkor is, ha a tünetek enyhülnek egy-két nap után. Ha nem szeded végig, csak még ellenállóbb baktériumokat gyártasz és durvábban vissza fogsz esni a gyógyulás helyett.



A konteo elméletedről meg annyit, hogy a gyógyszerek hatékonyságát kettős vakteszttel bizonyítják. Ez azt jelenti, hogy a kísérleti alanyokat két csoportra bontják, az egyik placebót kap, a másik a hatóanyagot. Se a résztvevők, se a kísérletvezetők nem tudják, hogy kinek mit adtak. A kísérlet után összegzik, hogy kinek mennyire hatott, amit beadtak neki. Ha statisztikailag JELENTŐS eltérés van a gyógyszer javára, akkor kerül forgalomba. Ez a bizonyítási eljárás bármikor megismételhető, ugyanazzal az eredménnyel. A homeopátiánál ilyen vizsgálatot még nem tudtak eredményesen elvégezni, ergo nem hatásos.

Ha az lenne, akkor a két csoport között ugyanúgy különbség lenne.

2016. máj. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
68%

"Igen,tudom,hogy írnak lejárató cikkeket,de szerintem ebben a gyógyszeripar is rendesen benne van."


Mert szerinted a homeopátiás szereket nem gyártja senki? Az nem iparszerűen megy? Az micsoda extra haszon már, hogy nem kell kutatásra, fejlesztésre költeni, nem kell klinikai tesztekkel bizonyítani a hatékonyságot, gyakorlatilag elhanyagolható az előállítási költség is hiszen alapanyag is csak minimálisan kell hozzá. A "semmi" legyártása jóval olcsóbb, mint a csomagolás és szállítás, mégis annyiért vagy drágábban adják, mint a valódi gyógyszereket. Persze ha valamit nem értünk, könnyű beállni a sorba és szidni a gonosz multikat akik "ki akarják nyírni az emberiséget".


[link]

2016. máj. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!