Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A védőnőm erőlteti, hogy...

A védőnőm erőlteti, hogy menjek a háziorvosoz is el havonta, "csak úgy beszélgetni". Mit lehetne csinálni vele?

Figyelt kérdés

Megkérdezte, hogy voltam-e a háziorvosomnál, mondtam, hogy nem, mert nincsen semmilyen problémám, nem vagyok beteg stb. Erre meg azt mondta, hogy az nem baj, menjek el hozzá havonta "beszélgetni". Megkérdeztem, hogy miről, azt mondta, hogy "arról, hogy hogyan érzem magam".

Ez csak szerintem nem normális? Ráadásul teljesen ki volt akadva, szinte már kiabált, hogy de igenis menjek el hozzá beszélgetni, még akkor is ha nincs semmi problémám.

Miért ilyen a védőnőm? Vagy senkié se normális manapság?


2016. máj. 6. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nemet lehet neki mondani. AZ enyém is ilyen volt. Annyit mondtam neki, hogy "nem csinálom meg". NAgy szemekkel nézett rám, aztán témát váltott. Tanulj meg nemet mondani, kelleni fog a következő években! Sok okos ismerős és jóbarát fogja majd jobban tudni, mit tegyél a gyerekeddel!
2016. máj. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Öööö...hát fogalmam sincs miért mondta. Nálunk nagyon normális, aranyos a védőnő.


Nekem egyszer kellett mennem háziorvoshoz az elején, mert csinált EKG-t meg beírt a kiskönyvbe. A végén meg ugye a táppénzes papírokért kell időnként leugrani, de azokat csak gyorsan kiadják.


Minek menjen az ember a betegekkel teli váróterembe?

2016. máj. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Na én pont egy ilyen idegbeteg miatt mondtam le a szolgálatott ...

Tuti mindenbe belepofázott volna ...

2016. máj. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13%
Valószínűleg lát benned valamit (bár így a pár sorodból teljesen normálisnak tűnsz), ami miatt úgy gondolja, hogy orvosi (pszichiátriai v. pszichológusi) kezelésre lenne szükséged, csak ezt így nem akarja a képedbe vágni, nincs is rá feljogosítva. Nem vagy lobbanékony, ideges, depressziós, mániás, üldözési mániás?
2016. máj. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
Lehet, hogy a védőnő idióta, de nekem is az ugrott be, hogy nem-e lát rajtad valami furcsát...
2016. máj. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kimondhatja ha szerinte gond van. Ez nem barati kapcsolat. Nekem is ajánlott pszichológust a védőnő és nem udvariaskodott. Azert van.
2016. máj. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz amiről tud is, de szerintem nem az a fajta, aki nem merné megmondani, hogy pszichológusra van szükségem. Szóval nem értem, ezt minek erőlteti.
2016. máj. 6. 15:43
 8/10 anonim ***** válasza:

De ha lát is rajta valamit a védőnő, akkor azt csak megmondaná, mit lát. Meg a háziorvos mit tud kezdeni a náthán kívül akármi mással, amit láthat a védőnő?


Max beutalót ad valamilyen szakrendelésre ha szükséges pl. pszichiátriára. De ehhez nem kell havonta menni hozzá. A háziorvos nem pszichiáter, ezekkel a gondokkal nem is tud mint kezdeni, ő nem azért van.

2016. máj. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor valószínüleg azért erőlteti a háziorvost mert valamiért pszichológushoz jár.Egyébként nem küldene.
2016. máj. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én kéthetente járok háziorvoshoz ( táppénz) , havonta megvizsgál alaposan, szívhangot néz ( amit tök jó hallgatni :). Semmi egészségügyi probléma nincs, igen is jó ha lát az orvos, szerintem, amúgy jövőhéttől hetente kell mennem. 36 hetesek vagyunk.
2016. máj. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!