Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Káros lehet a levegőre kötő...

Káros lehet a levegőre kötő liquid?

Figyelt kérdés
Kismama vagyok és körmösként dolgozom.Mióta tudom hogy kismama vagyok a körmözéshez (permetezéshez is használható) maszkot használok a por és a szagok ellen.Műkörmöt (levegőre kötő liquidet) havonta 2 vendégnél csinálok/ használok, egyébként csak gél-lakkot készítek.Csak boltban kapható termékeket használok...semmi gagyit. Kérem csak olyan válaszoljon aki ért a témához, vagy van tapasztalata. Válaszokat előre is nagyon megköszönöm!!! 27 hkm

2016. máj. 6. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

igen káros.

Sajnos sok kismama hallani sem akar róla, hogy ez káros, de bizony az. Szénszűrős maszk, és elszívó berendezés ajánlott.

Nem csak kismamákra, és a magzatra veszélyes. Ezeknek a műgyantáknak az alkotóelemei rákkeltő anyagokat tartalmaznak.

Olyan helyeken dolgozó hölgyeket, akik valamilyen elektronikai/egyéb alkatrészeket gyártó cégnél dolgoznak akril / epoxi/ egyéb műgyantákat használó üzemekben veszélyeztetettnek minősítik, és azonnal fel kell hagyjanak a munkába járással. Természetesen ők a nálad fellelhető mennyiség nagyon sokszorosával találkoznak.. sajnos..

2016. máj. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom ki pontozta le az elsőt, de káros LEHET igen. Hogy az lesz e vagy sem, nem tudhatod. Amit első is enlített maszkot, én biztos beszerezném.
2016. máj. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztam le az biztos ☺ kedves 2-es ha elolvastad a kis leírásomat akkor láthattad hogy maszkot (szénszálas,mezőgazdaságban vegyszer permetezéshez is javasolt) a kezdetektől viselek.Többet már nem fogok liquideset csinálni, de remélem hogy a havi 2x20 perc liquid használat semmi gondot nem okozott.Ezen kívül fertőtlenìtőt, primert , nail prepet és acetonmentes körömlakklemosót használok, semmilyen más vegyszert nem.
2016. máj. 6. 20:12
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Ezt talàn egy körmös csoportban kérdezd meg, ne itt a sok hozzá nem értő anyukától.

Egyébként nem okoz gondot, elég sok körmös kismama dolgozza végig a terhességét.

2016. máj. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es köszönöm a tippet!👍
2016. máj. 6. 20:21
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
2-es vagyok, gondoltam, hogy nem te pontoztad le "kedved kérdező". Az utolsónak üzenném, hogy biztos nem árt, semmilyen vegyszer.... Hahaha
2016. máj. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

Szia.

Igen valoban nagyon karos felnott emberekre is, nemhogy kisbabakra!:)

De szerintem tokelet hogy hordasz maszkot.:)

2016. máj. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
32%

Ha káros lenne, akkor nem dolgoznánk vele, mert be lenne tiltva!!!

Meginni nyilván nem kell, de nem lesz semmi bajod tőle.

2016. máj. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
45%

Szóval szerinted egészséges ?

Mar ne haragudj Kormos voltam 7 évig aztan egy hónapig beteg lettem felpuufadt mindenem

Viszketett a mellkasom az arcom a lábam

Es kiderült h Kvara nem egészséges munka ez mert allergiás lettem rà

Annyira h mar műkörmöm sem lehet abszolúte semmi mert akkor megint jönne a pirosodas a dudodrok es a gennyes sebek

Szóval elnézést .....

2016. máj. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
45%

Mas meg mielőtt lepontoz olvasson mar utána

Könyörgöm Google

2016. máj. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!