Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12+5 hetesen a védőnő nem...

12+5 hetesen a védőnő nem találta meg a kicsi szivhangjat. Varjak 18 hetes talalkozasig?

Figyelt kérdés
Kicsit aggódom hogy valami baj van, amiért 12+5 hetesen a védőnő nem találta meg a kicsi szivhangjat. Azt mondta legközelebb mar biztos hallhatom. De az még egy hónap. Várjak addig vagy hívjam fel hogy fogadjon hamarabb és nézzük meg ismét ?
2016. máj. 9. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Minek.

Azok a kütyük nem túl jók, és nem is könnyű vele megtalálni, nekem a védőnőm 36 hetesen sem találta a szívhangot. Össze-vissza nyomkodta a hasam, mígnem mondtam neki, hogy mivel mozog a babám, ezért valószínűleg a szíve is ver, szóval hagyjuk...

2016. máj. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

A mi védőnőnk 23 hetesen sem találta még meg, igaz valami nagyon régi géppel kereste. Aggódni nem kell, a magzat helyzete ilyenkor még bőven elég indok, hogy egy jobb minőségű géppel se találja meg mindig.

De ha aggódsz szerintem szívesen megnézi jövő héten is, lehet akkor már megtalálja.

Vagy ha még jobban aggódsz vegyél egy szívhang hallgatót. :)

2016. máj. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Neki sem egy modern gépe van. Sima ultrahangon rendben volt minden.

2016. máj. 9. 20:37
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Védőnő vagyok. Én a kb. 18. hétig nem is szoktam vele próbálkozni, mert ez azért nem egy olyan kiforrott technológia, mint mondjuk az orvos ultrahangja, és ilyenkor még simán előfordul, hogy a baba olyan kicsi, hogy elúszik a számára zavaró hang elől. Meg is szoktam nyugtatni ilyenkor az anyukákat, hogy majd ha nagyobb lesz, ráérünk aggódni, hogy nem található szívhang, feleslegesen pedig nem rémisztgetem :) Épp ezért az otthoni szívhanghallgatót sem ajánlom, mert ha véletlen nem találod vele, csak halálra stresszelnéd magad...
2016. máj. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Mono144 ***** válasza:
65%
Szia, Én most vagyok 13 hetes, és amit lehet venni otthoni szívhangfigyelőt én azzal már megtaláltam, ha teheted vegyél egyet a saját megnyugtatásod révén. Én azzal nagyon könnyedén megtaláltam. A védőnők által használt nagyon elavult és nagyon rá kell nyomni a pocakra. Ne csüggedj, tuti jól van a babód :)
2016. máj. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az èn vèdőnőm a 20. Hètig nem is nèzi mert addig mèg annyira lent van hogy nehèz megtalàlni,ès ponf ezt a paràztatàst akarja elkerülni, hogy nem talàlja meg.
2016. máj. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !!

Nem is stresszelek ezen tovább nehogy artsak a kicsinek :)

Boldog baba várást mindenkinek.

2016. máj. 9. 21:15
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Otthoni szívhangfigyelő tényleg nagyon jó, 9. héten már megtaláltam, azóta is max 1 percbe telik, míg megvan. Egy héten 2x zaklatom csak vele, akkor is 1-2 percre, ha mozog, akkor még annyira sem, mert az valami fülsüketítő hanggal jár 😃

-15 hetes.

2016. máj. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk se szokták 18 het előtt keresgélni mert nem biztos hogy megtalálja. Nekem 20 hetesen hallgatott először akkor persze meglett. Ne aggódj ha az uhn minden rendben volt, akkor emiatt nem kell idegeskedned.
2016. máj. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, nem mindenhol elavult.. költözés miatt 32 hetesen másik védőnőhöz kerültem, nem nyomkodta a hasam egy vacakkal mint az azelőtti, egy NST géppel nézte a szivhangot.

Korábbi védőnőnél (nagyon kis városban) és 1000 éves készülékkel 23 hetes korom előtt meg se próbálta keresni. Mint írtam akkor se találta meg.

De ne azt gondoljátok, hogy a védőnői szivhang hallgatás az mindenhol egy elavult géppel történik ahol egy óráig kell pocakot nyomkodni és keresni. Vannak modern gépek is, nem csak a kézi szinhangfigyelő. És általában ott szoktak 12. héttől hallgatni. Régi vacakkal meg semmi értelme.

2016. máj. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!