Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy létezik, hogy ennyi csak...

Nini24 kérdése:

Hogy létezik, hogy ennyi csak a táppénzem?

Figyelt kérdés

Márc. 1 óta táppénzen vagyok, elméletileg ebben ugye 15 nap betegszabi volt, a többi táppénz. 61000 Ftot kaptam bruttó 150 000 Ft-ra, úgy, hogy kértem az adójóváírást is... Akkor ennél még kevesebb lesz a következő hónaptól? Segítsetek légyszi! Megvan a 2 éves folyamatos munkaviszonyom! Illetve volt benne passzív táppénz meg munkanélküli, de úgy tudom, az nem megszakítás...

Köszi előre is!


2010. ápr. 9. 09:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is nagyon kétségbe voltam esve, mert én 140.000Ft-ra kaptam 43-45.000 Ft-ot. Sajnos jól számoltak. :( Nekem is volt benne 1 hónap passzív táppénz, és volt 2 hét munkanélküli is. Sajnos ez ennyi. Miután megszületett a baba a TGYÁS már normálisabb összeg. De ez az alacsony táppénz igencsak megtépázta a családi költségvetésünket. Kitartást hozzá.

Anikó

2010. ápr. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

Nme létezik, szerintem nem számolták el az összes napodat. :) Nem is tudom mennyi a bruttóm, de kézbe 110.000 körül kaptam, táppénzre meg 84.000 körül. Amikor 60.000 Ft-ot kaptam, kiderült, hogy 10 nappal elszámolták.

Mennyit kaptál kézbe?

2010. ápr. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Anikó! Nekem ma mondták a gazdaságisok a munkahelyemen, hogy tgyás selesz másabb, mint a táppénz, ezért meg se fogom érezni, hogy váltottam egyikről a másikra. :(
2010. ápr. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát nem tudom, nem vagyok szakember. De én a 28. héttől voltam táppénzen a már említett összeggel. Januárban született a lányom, 93.000 körül van a Tgyás. A munkahelyem a kifizető. Engem is riogattak, de végül ennyi lett. Szerintem ne aggódj.

2010. ápr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem keveset kaptál kérdezz rá a munkahelyeden.Én brutto 95 ezerre kapok 48-49 ezret.Vagy még az lehet hogy nem lett a teljes hónapod elszámolva.Egyébként a tgyásnak eleve többnek kell majd lenni,mert azt 70 %al számolják.34 hetes km
2010. ápr. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Illetve még az jutott eszembe, hogy ha nem kifizetőhely a munkahelyed, akkor a 15 nap betegszabira kaptad a 61-et, és a maradék napokra a TB fizeti majd, némi csúszással. Vagy az lehet, hogy a bérszámfejtésig beérkezett táppénzes papír rövidebb időre szólt, mint a hónap.

Remélem segítettem.

Anikó

2010. ápr. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Úgy számolj, hogy az első 15 napra a jövedelem (előző évi bruttó) 70%-a(105 ezer bruttó-17% adó - betegszabadság), aztán a jövedelem 60%-a (90bruttó - adó) a táppénz.

1800000*0,7/365*15= nagyjából 42980Ft.

1800000*0,6/365*16= 39300 nagyjából.

Viszont ha nincs két év folyamatos biztosítotti jogviszonyod, akkor csak 60, illetve 50%:(

Ilyenkor a betegszabi 36800 kb, és a táppénz 32700 kb.

Ezek csak durva számítások, nagyjából ilyen összegekkel kalkulálj.

2010. ápr. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja, és lemaradt: 1. látom, megvan a jogviszonyod, bocsika:), és valószínű igaza lesz annak a válaszolónak, aki azt írta, hogy csak a betegszabit fizették ki:) Az a 15100Ft-os adójóváírással kb. 61000-re jön ki. Úgyhogy majd még utalnak:)
2010. ápr. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
Már hogyne lenne magasabb a TGYÁS? A betegszabi és a TGYÁS (és a GYED is, csak annak van maximuma) a bruttó fizu 70%-a, a táppénz viszont csak a 60%-a. Hevenyészett számításaim szerint 150.000,- bruttóból kiindulva a 15 nap betegszabira jött ki 60.850,- Ft nettó, tehát ez csak a betegszabidra járó fizetés lehetett. A maradék 9 napra (igen, csak kilenc tényleges naptári napra jár a táppénz, mert a betegszabit munkanapokra kell számolni, vagyis márc. 22-ig voltál betegszabin) majd a TB fogja utalni a táppénzt, de arra az igénylés benyújtásától (amit gondolom a munkáltatód intéz, de ki tudja, mikor adják le) van 30 napjuk, tehát sajnos erre várnod kell türelemmel. Ahogy majd a következő hónapok táppénzeinél is ez lesz a helyzet...
2010. ápr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Azért ez ténylge kevés, nem ennyi lesz!! Az viszont lehetséges hogy: ugye még nem minden táppénzes papírt számoltak el, mert az orvostól hetenként kapod az un "kutyanyelvet" a hosszú alakú táppénzes papírt, amit leadsz a munkahelyeden rögtön, viszont mindenhol van zárása a bérszámfejtésnek, nálunk minden hónap 20-a, tehát ami ezután jön be az már a következő hónapiban szerepel, vagy hóközi kifizetéséként lehet elszámolni. Szerintem neked 2 hét hiányzik a táppénzedből, ez gyakran az első hónapnál van így, hiszen utána már folyamatosan kijön a teljes hónap, mindíg meglesz a pl:20-a előtti 4 hét táppénz. A másik lehetőség, ami még elő szokott fordulni, hogy valaki dolgozik egy adott hónapban majd közben elmegy táppénzre, a következő hónapban még megkapja a teljes fizetését, majd az azt követőben számolják el a táppénzt, ami értelemszerűen kevesebb, így a jogtalanul felvett bér és táppénz közti különbözetet visszatérítményezik, így kevesebbet kap. De ez a köv. hónapban helyreáll. Ez mind a bérjegyzékedből, amit kapni kellett kiderül, mind az elszámolt időszak, mind a térítményezés.


25 hetes km

2010. ápr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!