Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most komolyan, ez hogy működik...

Most komolyan, ez hogy működik az orvosoknál? Tényleg így veszik fel a dolgokat?

Figyelt kérdés

Szóval.....

Várandósságom előtt felkerestünk egy magán szülész -nődokit akihez jártunk tőle függetlenül sikerült a baba ami számára is rejtély!Most hozzá járok uh-ra de mellette a körzetihez is akihez tartozok !

Az elején ez a magán doki tett egy olyan megjegyzést szó szerint idézve:

"hogy a lehető legrosszabb időben szülök és kétli hogy fogok magánszülészt találni akinél szülhetek"

NA ebből az ember azt veszi le hogy engem ne fogadj meg mert ugysem érek rá!!NEM???

De közben hallottam hogy náluk ez ugy megy hogy ha végig oda jársz akkor ők már úgy veszik hogy fel vannak fogadva és úgy intéznek minden vizsgálatot ,meg más is úgy veszi hogy az ő betege vagy!

Nos mi nem akarunk orvost fogadni szülésre ,így akkor már nem kéne hozzá mennem szerintetek??mert tényleg úgy veszi majd le?én nem gondoltam hogy ez igy működik!

Én maximálisan meg vagyok elégedve a körzetivel is és ha ide nem jönnék és őt megkérném akkor szerintetek ő vizsgálna tovább?

szóval lényeg a lényeg akkor már ne menjek oda?és nem lesz ciki ha pont ő lesz ügyeletben mikor szülök vagy valami?

jajj remélem érthető voltam mert ez most nekem akkor kérdés:S

amúgy 28 hetes vagyok!

előre is köszi


2010. ápr. 9. 09:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A kommunikáció teljes hiányát látom. Én rákérdeznék, egyébként az első doki, a magán nyilván tudja, h a körzetihez is jársz, szerintem tuti nem sértődne meg. Gondolom nyáron szülsz, ugye? Azért mondta, h nem találsz orvost. Amikor ezt mondta, akkor kellett volna rákérdezni, de még most is megteheted. Egyébként nálunk az a fogadott orvos, akinek havonta fizetsz, megadja a mobilszámát, és legalábbis nálunk úgy volt, h bármikor hívhattam, bármilyen kis dologgal a terhességgel kapcsolatban.

Szerintem ha meg vagy elégedve a körzetivel, válaszd őt, állj elé, és kérdezd meg, h elvállal-e, mert te maximálisan meg vagy elégedve vele. Majd mond rá valamit.

2010. ápr. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy nem fogsz találni senkit, ezért őt kérd meg...

Azt mégse mondhatta, hogy keresgéljen, aztán ha senki nem tudja vállalni, majd én... :)

2010. ápr. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Vilcsianyuja ***** válasza:
Legegyszerűbb, ha kerek-perec megmondod neki, hogy nem nála fogsz szülni. Én is hónapokig vacilláltam, hogyan mondjam meg a magándokimnak, mert ő eleve nem is dolgozik a helyi kórházban, más városba meg nem akartam elmenni utána, és mikor végre kinyögtem, inkább örült neki (a terhesgondozáson úgyis megkapja a maga kis pénzét, nem tapos ő már a szüléslevezetésekért...). Szóval, legjobb, ha minél előbb megbeszéled a dolgot mindkét dokival!
2010. ápr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
ne járj két orvoshoz, egyet válassz és vele beszélj meg mindent. Ha a körzetiddel meg vagy elégedve akkor a következő terhesgondozáson beszélj vele, kérdezz a vizsgálatok rendjéről, szülés menetéről. Érteni fogja:)
2010. ápr. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Mikor ezt mondta rákérdeztünk és olyan zavarodott lett:S hogy óóóó korai még erről beszélni ki tudja mikor akar kijönni a baba ,lehet nem is biztos akkor bla-bla...

szóval kínos szitu volt!

és mi iygy vettük le

de a körzetim meg a város másik kórházához tartozik és pfff ,nem értem én ezt az a lényeg:)

jövö héten megyek tanácsadásra és majd megbeszélem a körzetivel!

szülésre biztos hogy nem akarunk orvost felfogadni csak szülésznőt!de a körzeti meg mivel magánhoz járok nem uh-oz és azért szeretném hogy most már nem mennék a magándokihoz hanem hogy ő vizsgáljon míg ki nem bújik a kicsi!

2010. ápr. 9. 09:49
 6/14 A kérdező kommentje:
ja ne haragudjatok ha értetlenkedek de nekem ez olyan zavaros:S
2010. ápr. 9. 09:50
 7/14 anonim ***** válasza:

Második vagyok, azt ajánlom, h próbálj egy kicsit megnyugodni, szerintem túlbonyolítod picit:)

Ha nem is akarsz orvost választani, akkor járj a körzetihez, szülsz az ügyeletesnél, és kész :)

Szülésznőt már most kérd fel szerintem, kérdezz utána, h ki milyen, használ-e homeopátiát, mennyire emberséges stb.

Egyébként nekem volt fogadott orvosom, és fogadott szülésznőm, az orvos teljesen felesleges volt, óránként egyszer ránk nézett, hátba veregette a férjem, h ügyes az asszonyka, a szülésznő végig velünk volt, ő vezette le a szülést, a végén az orvos összevarrt.

2010. ápr. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

ige szülésznőt akarunk és meg is van kit majd most akarom őt is felkeresni :)

én is igy gondoltam ahogy írtad ,csak parázok h mivan ha ő lesz ügyeletben és direkt "kicsesz "velem?!

köszönöm a válaszokat!

2010. ápr. 9. 10:03
 9/14 anonim ***** válasza:
Helló! Én is két dokihoz járok. Elkezdtem egy magándokival, majd a kötelező körzetihez is bejelentkeztem. Aztán mondtam a magándokinak, hogy nála szeretnék szülni, ő is csak annyit mondott, hogy hát ráérünk még erről beszélni, meg, hogy ha visszaáér szabadságból így-meg úgy. Szóval úgy döntöttem, hogy én még egyszer nem kérdezek rá, ha visszaér szabadságból ott lesz, ha nem megszűlök az éppen ügyeletesnél és lecsúszott a szülés összegéről a dokim. :-) Persze ettől függetlenül meg vagyok vele elégedve egyenlőre. :-) 17hkm
2010. ápr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy "kicseszne" veled! Nem adtál rá okot neki. Ő mondta, hogy úgyse fog senki elvállalni. Szerintem ne foglalkozz a magán dokival, oda járj, ahol Te jól érzed magad, és ahol Te úgy gondolod, hogy mindent megtesz érted és a babádért a doki.


Nem a kérdéshez tartozik, de szeretnék egy ellenpéldát elmesélni a fogadott orvos nem törődömségével kapcsolatban. Nekem is fogadott orvosom volt. Akkor hívtam amikor akartam, ha nem tudta felvenni a telefont, visszahívott. Nagyon aranyos volt, mindig alaposan megvizsgált, a szülésnél pedig folyamatosan figyelemmel követte az eseményeket. Meg voltunk ijedve, mert 35. héten beindult a dolog. Láttam rajta, hogy aggódik értünk! Ja és a szülés napján reggel, ahogy bementünk és egyértelművé vált, hogy szülni fogunk megfogta a kezem, és adott egy puszit, hogy bátorítson és megnyugtasson. Lehet egyeseknek ez inkább visszataszító, de nekem nagyon jól esett! Nagyon sokat jött be hozzám a szülőszobára! Sajna este császár lett a vége, mert nem akartam tágulni, de a dokimban végig maximálisan megbíztam. Gyönyörű munkát végzett, és nagyon hálás vagyok neki, hogy megmentett minket! Amikor a 6 hetes kontrollon voltam, előtte két nappal volt a névnapom, és felköszöntött. Megint kaptam puszit is... :)

Szóval én nagyon meg voltam vele elégedve, és ezzel csak azt akartam elmondani, hogy vannak olyan magándokik is, akik igenis törődnek a pácienseikkel!

2010. ápr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!