Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nem támogatja a TB a...

Tényleg nem támogatja a TB a toxoplazma vizsgálatot?

Figyelt kérdés

A nőgyógyászom felírja a házi orvosomnak, hogy mikor milyen vizsgálatokra van szükség, és a házi orvos adja a beutalókat, ez minden terhességemnél eddig így ment.

Most a házi orvos közölte, hogy a toxoplazmát nem csinálják meg az SZTK-ban, és hogy menjek magán laborba, mert 2-3000 Ft-ból megvan.

Ma akartam időpontot foglalni a vérvételre, közölték hogy 6000 Ft lesz (1000 Ft a vérvétel és 5000 a kiértékelés).

Tényleg nincs más megoldás?

Nektek hogy ment ez a toxoplazma vizsgálat?

Vagy ez már nem a kötelező vizsgálatok része?



#TB támogatás #toxoplazma vizsgálat
2016. máj. 13. 09:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Én 2014-ben jártam terhesgondozásra.Minden trimeszterben nézték.Nőgyógyász adta a papírt,az SZTK-ban levették.Nem kellett fizetnem.
2016. máj. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a nőgyógyászom nekem nem tud beutalókat adni, mert ő teljesen más kerületben van, mint ahol én lakom, emiatt írja mindig a leveleket az én házi orvosomnak, csak nem értem, hogy miért nem tud nekem beutalót adni erre...

Lehet hogy rámenősebbenk kéne lennem?

Az UH és a nőgyógyász is magán úton megy, most ez egy kicsit sok lenne, épp van egy csomó egyéb nem várt kiadásunk kis a hónapban (autó és mosógép is lerobbant).

Meg egyáltalán, az elvet nem értem.

Elvileg ingyenes az ellátás...

2016. máj. 13. 10:07
 3/23 anonim ***** válasza:
Múlthéten voltam SZtK-ban levették a vért 2 hét mire megjön. A TB támogatja nyugodtam menjél SZTK-ba
2016. máj. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Oké, de a házi orvosom nem adott beutalót, akkor hogyan menjek?

Csak azt a vizsgálatot végzik el, amit beikszel a papíron a házi orvos.

2016. máj. 13. 10:08
 5/23 anonim ***** válasza:

Nem kötelező vizsgálat a toxoplasma.


Ettől függetlenül van ahol elvégzik TB alapon és van ahol nem. Fogalmam sincs ez mitől függ. Nekem tavaly nézték akkor TB alapon voltam, de a nődoki adott rá beutalót, nem a háziorvos.


Ha nálatok nem végzik el TB alapon, akkor sajna nincs más megoldás, mint a fizetős verzió, vagy nem nézeted.


Egyébként én is egyszer voltam csak, utána már nem nézettem többet.

2016. máj. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Most megnéztem a papírt, van rajta toxoplazma, ha én rátennék egy ikszet, nagyon ciki lenne?
2016. máj. 13. 10:09
 7/23 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, írok egy e-mailt a házi orvosnak, mert amúgy szinte elérhetetlen, hogy megérdeklődtem, és nem 2-3000 és hogy miért nem lehet az SZTK-ban. És hogy rátehetném-e én azt az ikszet. Mert a saját szakállamra mégsem akarnám...
2016. máj. 13. 10:12
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Egyrészről okirathamisítás ami büntetendő. Másrészről nem tudom Nálatok hogy működik, de nálunk a háziorvoshoz megy vissza minden lelet. Ha fel nem is jelent, de hogy mész majd hozzá máskor?

Kérdezz rá a laborban, hogy lehet-e valamilyen módon ingyenesen elvégeztetni. Olyan nincs, hogy az egyik helyen egy vizsgálatot ingyen végeznek, a másikon meg pénzért. Országos szabályozás van. Max. attól függhet, hogy beutalóval vagy a nélkül mész-e vagy hogy szakorvos utal-e be vagy sem. Esetleg menj el a területileg illetékes kórházba. Amúgy ha a nőgyógyászod javasolja akkor a háziorvosod nem tudom miért kérdőjelezi meg..

2016. máj. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Persze, nekem is csak egy elmebeteg ötletem volt. :)

Nem csinálnám meg.

Épp elküldtem az orvosnak az emilt, valamit válaszolnia kell majd rá, max a jövő héten.

Még ráérek, 31-én megyek a nőgyógyászhoz, addigra kellene "mindennek meglennie", többek között ennek is.

Bár az is szégyenletes, hogy 1/4 10-kor az SZTK-ban közölték, hogy már nincs sorszám vérvételre...

Meg hogy miért nem megyek fél hétre? (Mert van három gyerekem, és egy munkahelyem...)

Szánalmas ez az egész rendszer.... :(

2016. máj. 13. 10:22
 10/23 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Én is azt tudom elképzelni, hogy a háziorvos erre nem adhat beutalót, csak szakorvos/nőgyógyász. A nőgyógyászok mivel ők adhatnak rá, nem tudják, hogy a háziorvos nem adhat, a háziorvos mivel nem adhat, azt hiszi, nem végzik el tb alapon. Sok ilyen félreértés van ám!


De tuti, hogy bizonyos vizsgálatokra a házidoki nem adhat beutalót.


Viszont így hiába ikszelnéd be akár Te magad a beutalón, nem fogják elvégezni akkor sem tb alapon, hiszen a háziorvos nem kérheti. Másrészt meg igaza van az előttem szólónak.

2016. máj. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!