Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem csinálják meg automatik...

Ha nem csinálják meg automatikusan a toxoplazma vizsgálatot akkor érdemes lenne kérnem külön? Többi lent.

Figyelt kérdés
Második babámat várom, elkezdtem összenézni az első terhességem leleteit a mostaniakkal és észrevettem, hogy az első babámnál csináltak még terhesség legelején toxoplazma vizsgálatot a mostaninál viszont csak a herpesz-hepatitis szűrés volt meg. Nincs macskánk, ismerősnek sincs szóval nem érintkezek velük. Nyers húsokat kerülöm, gyümölcsöt és zöldséget mindig alaposan megmosom. Anyukáméknál van kutyus nem tudom ez számít-e valamit őt szoktam simogatni de mindig alapos kézmosás van utána. Ami még elbizonytalanított, hogy a kislányommal járok játszótérre, homokozóba is és bár el vannak kerítve a játszóterek és nem látni kóbor állatokat erre azért most lett bennem egy kis félsz. Most a 18. hétben vagyok szerintetek érdemes lenne külön kérni, szólni érte vagy felesleges?
2015. jún. 28. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Én beszeltem errol az orvosommal és a vedonommel is. Mindegyik ugyanazon a véleményen volt: Nem véletlenül vették ki ezt a szűrést. Ennek ellenére ugy volt hogy mgcsinaltatom külön de aztán mégsem mentem el. 2 hét múlva megyek a dokihoz, Megkérdezem hogy még érdemes -e. Most 16 hetes vagyok.
2015. jún. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kutya nem számít, ezt csak macskák és az ürülékük terjeszti. Szerintem ebben az esetben teljesen felesleges, de ha jobban érzed magad akkor kérj rá egy beutalót. Nekem se csináltak. 30 hkm
2015. jún. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Neked nem is kell ha nem vagy macska közelében.


Én kérdeztem védőnőt, nekem azért lett megcsinaltatva mert kiskorom óta van macskam. (Persze ki is derült, hogy rég védett vagyok)

2015. jún. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hogy benne van-e a csomagban, az megyénként változik, amikor én voltam terhes, nálunk benne volt, máshol állítólag már akkor sem. Bezzeg a HIV-et nem szűrik, annak sokkal több értelmét látnám!

Én személy szerint ellenzem, sok a tévedés lehetősége, engem egész terhesség alatt ezzel szivattak, 3 hónapig antibiotikumot kellett szednem, mert az eredmény "kétes" lett, aztán meg simán elkeverték a vérmintámat. A kisfiamnak idegrendszeri éretlensége és beszédpercepciós zavara van, persze a dokik tagadják, hogy az antibiotikumnak van bármi köze hozzá. Ki tudja. Az ezzel járó idegeskedés mindenesetre nem segített, az tuti.

Ja, és persze nem volt toxoplazmám, de a vidéki kis laborokban nehezen tudják ezt megcsinálni, Pestre küldték végül a vérmintámat.

2015. jún. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem se akartak csinálni, pedig mindig is volt macskánk. Végül a háziorvostól kértem egy beutalót mert izgultam, az eredmény az lett, hogy nem volt még toxoplazmám. Ez kb. a 20. héten volt.

Ha akarod, a biztonság kedvéért megcsináltathatod, nem tart semmiből.

2015. jún. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem meg lett csinálva terhesség alatt de negatív lett se azelött se akkor nem estem át rajta. Pedig mindig is macskákl vettek körül. Amúgy nem csak a macskák terjesztik. Az emberek kb 80 %-a átesett már ezen kissebb korában szinte tünetmentes dolog a macska is élete során egyszer fertőz az úgy kb 2 hétig ők az egerektől kapják és vissza. Ez egy olyan dolog mint a himlő ha egyszer elkaptad már nem kapod el nézd meg a papírjaidon. Különben csak terhes nőkre veszélyes. Én nem ilyedtem meg mikor kiderült el se kaptam még. csak csodálkoztam hiszen kiskoromba is minden jószágot összeszedtem. De így hogy nincs is közeledbe állat nem biztos hogy muszály lenne de ha megnyugtat kérd! Jó babavárást!!! :-)
2015. jún. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Így már nyugodt vagyok csak furcsa volt, hogy akkor automatikusan megcsinálták most meg nem de ezek szerint már nem kötelező szűrés. A zöld kezek mentek. :-D
2015. jún. 29. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!