Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor érdemes toxoplazma...

Mikor érdemes toxoplazma vizsgálatot csinálni?

Figyelt kérdés
most derült ki hogy terhes vagyok, érdemes megcsináltatni? kell érte fizetni?
2013. jan. 24. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem ingyen volt, laborvizsgálat keretében, és csináltak a 16. héten, és mivel annyira negatív lett, hogy még sosem estem át a fertőzésen, így minden alkalommal csinálnak(megkérdeztem), nehogy pont most... 28 hkm
2013. jan. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Érdemes megcsináltatni, akkor is, ha nincs és nem is volt háziállatod. Ha van macskád, akkor meg szinte kötelező (igazából nem az, de a baba miatt és miattad kell). Én a 12. héten csináltattam, nyugodt voltam, mert egész életemben volt macskám, mégis negatív lett, ami azt jelenti, hogy akármikor elkaphatom. Most a 24. héten lesz a következő vérvétel, akkor is megcsinálják. Nem kell érte fizetni, nekem a háziorvos írt beutalót a vizsgálatra.
2013. jan. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. jan. 24. 11:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk kötelező is, a nőgyógyász adta a beutalót (Székesfehérvár). Nekem még ingyen volt, 2011-ben, de volt aki itt a gyk-n írta, hogy 3000 ft-ot kellett fizetnie érte. Nekem kétszer is megcsinálták ingyen. Egy vérvétel és a védőnő kapja meg az eredményt. Érdemes megcsináltatni, fontos tudni, hogy átestél-e már ezen a fertőzésen, ami egyébként ártalmatlan, de sajnos a magzatba ez a fertőzés átkerül és súlyos károsodásokat okozhat.
2013. jan. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem az első vérvételen automatikusan megcsinálták ingyen (decemberben volt).
2013. jan. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
AZ első laboron automatikusan kérik, ingyenes!
2013. jan. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!