Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg túl lojális vagyok a...

Tényleg túl lojális vagyok a munkahelyemmel vagy csak túl dramatizálom?! Többi lent

Figyelt kérdés
egy hete szóltam a főnökömnek,hogy babát várok és majd junius eleje, közepe felé elmennék táppénzre. Elég megértőnek bizonyult. De ma közölte hogy elbeszéltünk egymás mellett,hogy feltétlen muszáj-e elmennem, mert kb3hét(az az bejelentés óta már 4hét!) alatt nem tud embert szerezni a helyemre. Rosszul érzem magam, hányok. Tudom ezek idővel majd mulnak... Ha fogom magam és kiirtam szó nélkül a táppénzt akkor meg szegény kollégával cseszek ki mert egyedül marad addig amig nem lesz uj munkaerő. Mit csináljak?

2016. máj. 13. 10:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

"majd junius eleje, közepe felé elmennék táppénzre."


Honnan tudod, hogy júniustól veszélyeztetett terhes leszel???


"Mit csináljak?"

Ne menj indokolatlanul táppénzre!


(le lehet pontozni nyugodtan, de voltam terhes, és dolgoztam vendéglátásban 37. hétig, 1 napig sem voltam táppénzen, mert nem voltam veszélyeztetett...)

2016. máj. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%

a terhesség nem betegség

39 hetesen még minden nap megtettem Bp-Esztergom távot napi szinten kétszer 20cm hóban és dolgoztam 8-9 órát


egy kis rosszullét miatt táppénzre menni ?

én nem próbálnám meg mert max fegyelmivel rúg ki - ezt megteheti terhesség alatt is !

2016. máj. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem pontozlak le. Tiszteletben tartom a véleményedet.
2016. máj. 13. 11:09
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
Én sem értem ezt az új divatot, hogy mindenki már félidősen táppénzre megy. Basszus, a terhesség nem betegség. Ha meg lógni akar valaki akkor ne sírjon ha nem örül neki a főnöke és nem várja majd tárt karokkal vissza.
2016. máj. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Ha rosszul vagy menj táppénzre most. HA elmúlnak a rosszulléteid és semmi sem indokolja, hogy veszélyeztetettre felvegyenek, akkor meg menj vissza dolgozni amíg bírod.
2016. máj. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Mondjuk az is kérdés, hogy mi a munkaerőd? Én hiperben nyomtam nagy hassal úgy, hogy árut töltöttem. Polcszervizes kollegina még 39 hetesen pakolt.
2016. máj. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én is boltban dolgozom. Van olyan nap hogy 13órát nyomok le
2016. máj. 13. 11:19
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

1-es vagyok.

Én havi 15 napot, 14 órás munkaidőbe dolgoztam. Igaz ülhettem, amikor nem kellett kiszolgálnom, de egyedül voltam a műszakban. Reggel 8-este 10-ig.

2016. máj. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Napi 13 órát nem dolgozhatsz terhesen, max. 8 órát és kötelezhetnek éjszakai munkára és túlórára. Kérj könnyített munkát, kötelesek megadni. Én kaptam könnyített munkát, de sokszor besegítettem tölteni, mert bírtam. Most pár zacsi tésztát, meg ilyeneket nem nehéz kirakni. Nehéz dolgokat nem pakoltattak velem, raklapot nem húzhattam. Ha nem kapsz könnyített munkát, akkor ezt közöld az orvosoddal és akár szerintem kiír. Vagyis igazából ebben az esetben távolléti díj járna, de ugye ki akar összekülönbözni a munkáltatójával. Amúgy meg szerintem boltba könnyű embert szerezni, mert azért vannak olyan emberek, akiknek kell a pénz és elvállalják az eladói munkát is. Ha te vagy az egyetlen alkalmazott, akkor az úgy tényleg gáz.
2016. máj. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok még. Plusz, a hiperben akkor ültem le, mikor akartam és akkor mentem mosdóba, mikor akartam. Egy manager sem piszkált, inkább vigyáztak rám. A feladatom elsősorban az árellenőrzés és címkézés volt, de ha kihoztak egy raklapot, akkor a tésztát, étolajat, fűszereket ki tudtam rakni. Az üzemorvos szerint még jót is tett. A terhesség nem betegség. Ha nincs semmi probléma, akkor végig lehet dolgozni. Persze, ha nem kapsz könnyített munkát, meg napi 13 órákat akarnak dolgoztatni, az más tészta. Ebben az esetben én is eljönnék táppénzre.
2016. máj. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!