Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt mondta a védőnő, hogy ha...

Azt mondta a védőnő, hogy ha keményedek akkor betegen fog születni a babám?

Figyelt kérdés

kb 22 hetes korom óta keményedek, most 26+1 vagyok. szedem a magnéziumot de még így is keményedek, meg mensi-szerű görcseim vannak néha. tegnap a védőnő azt mondta, hogy amikor bekeményedik a hasam akkor nem kap oxigént a baba és emiatt sérülten fog születni. és hogy mivel már most keményedek, ezért biztosan koraszülött lesz.

megkérdezte hogy készen vagyunk-e már mindennel, mondtam hogy még nem, pl még nincs kiságy, de azért már vannak ruhák meg ilyenek, és azt mondta hogy nagyon gyorsan vegyünk meg mindent, mert bármikor megszülethet a baba.

nagyon megijesztett, igaza van?

26hkm


2016. máj. 13. 12:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

Ekkora baromsàgot..

Az első terhességemmel 17 hetes terhességi kortól keményedtem.

Most hat hetestől azaz első perctől.

A doki tud róla.

Lányom nyolc éves tök egészséges es 41.hétre született.

Most is minden rendben.

Miért ijesztget hülyeségekkel a védőnő?

Persze nem jó.

De sok pihi magnézium es minden rendben.

Az a lényeg hogy ne kezdj el nyílni.

2016. máj. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Te jó isten, ez a nő honnan szedte a diplomáját
2016. máj. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Uramég,ilyen védőnőt 😠 pihi,magnézium és mielőbb beszélj erről az orvosoddal,meséld el neki mit mondott ez a drága lélek
2016. máj. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

Te jó ég, ez nem normális!! Mármint a védőnő... Nehogy elhidd neki és ezen stresszelj!!


Ha ne adj isten, betegen születne a baba, akkor az egészen biztos, hogy nem emiatt van! Ez a védőnő egy idióta. Én a helyedben nem mennék hozzá többet. Na meg látva a hozzáállását, a gyerek 2 hónapos korában idejössz majd kérdezni, hogy tényleg szar anya vagy-e mert a védőnő szerint mindent máshogy kéne és te rosszul csinálod...


Szóval soha többet ne menj ehhez a pszichopata majomhoz!!

2016. máj. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Hihetetlen. nem elég, ha az embert ijesztgeti a szomszéd nagytudású Mari néni, de még a védőnő is hülye? :O

Nyugi, kap oxigént. És a keméynedésektől akár túl is hordhatod. De azért pihenj sokat! :)

2016. máj. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
Mindezek miatt beszélnék a felettesével mindenképpen. És ragaszkodnék ahhoz,hogy màs legyen a védőnőm.
2016. máj. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Előző terhességemnél volt olyan nap, hogy 27-szer keményedett be a hasam. Napi 6-8 magnéziumot szedtem, nem terheltem magam, és rengeteget feküdtem. Nem lett koraszülött, a kiírt időpont után érkezett 1,5 órával. És tökéletesen egészséges.

Nyugodj meg és pihenj sokat. Van, aki részben nyitott méhszájjal is kihord egy terhességet.

A védőnődnek nem tudom, hol adtak bizonyítványt.

2016. máj. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nekem kb. fél időtől kezdett el keményedni a hasam. A doki magnerotot szedetett velem még mondta,hogy pihenjek és ennyi. De ha nem tàgulsz nincs baj. Az meg, hogy nem kap ilyenkor a baba elég oxigént az egy normàlis\egészséges terhességnél nem igaz. Egyébként ezt a 36. héttől nézik NST-n. Nekem itt a keményedéseknél, méhösszehúzódàsoknàl is szépen vert a kis szivecskéje. Viszont amikor anyukàm hugommal volt terhes, akkor a 38. héten rosszak voltak az eredmények. Méhösszehúzódàsoknàl lassult a baba szívverése. Egy hétig megfigyelésen tartottàk majd megcsàszàroztàk és a hugomnak semmi baja nem lett. Utànna kiderült, hogy elvolt öregedve a méhlepény, ami ilyen korban (35 évesen) màr előfordulhat.

Szóval egy normàlis\egészséges terhességnél nincs olyan, hogy a baba keményedéseknél nem kap elég oxigént, meg fogyatékos lesz. Nem értem, hogy mondhat ilyet egy védőnő.

2016. máj. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, most megnyugtattatok kicsit... Eddig Magnosolv-ot ittam, de tegnap elfogyott, ma veszek megint, meg magne b6-ot is. Nagyon megijesztett, este alig tudtam aggódni, annyira féltem, hogy mi lesz.

Sajnos nem tudom leváltani, csak ez az egy védőnő van nálunk. De már csak 2-szer kell mennem hozzá. Szerintem azért ilyen, mert elítél, amiért 20 évesen fog babám születni, pedig tudja hogy mindent megteszünk a párommal, hogy mindene meglegyen a kicsinek. Mindig úgy beszél hozzám, mintha valami hülye lennék, aki pl egy hetes babának műzlit adna (mert én azt eszek mostanában sokat, mert még mindig hányok sajnos).

2016. máj. 13. 13:21
 10/17 A kérdező kommentje:
*aludni akart lenni, nem aggódni :)
2016. máj. 13. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!