Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak szerintem nem mondta jól...

Csak szerintem nem mondta jól a védőnő?

Figyelt kérdés
Unokatestvérem most látogatott meg a hétvégén,eddig nem tudtunk találkozni.17 hetes terhes mint én,és a védőnő azt mondta neki,hogy mostmár nyugodtan elkezdheti szedni az Elevitet.... Eddig azt hajtotta neki,hogy az első 12 hétben nagyon nem ajánlott ilyen vitaminokat szedni.Én most mondtam neki,hogy én pont forditva tudom.Én az elejétől szedem a femibiont.Vasat kéne szednie nőgyógyász főorvos mondta neki, de azt sem ir fel neki a háziorvosa ,mert majd ő el tudja dönteni mikor lesz rá szükség,neki egy főorvos ne mondja meg,hogy mit ad és mit nem.Majd ha komolyabban mozog már a baba felirja.
2016. febr. 21. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Én mindig szedtem, terhesség előtt is multivitamint, terhesség alatt is és szoptatás alatt is külön kismamáknak való vitamint.
2016. febr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Nem terhesen is egy rakat vitamint szedek :)
2016. febr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Már a próbálkozás előtt elkezdtem szedni az elsvitet és most is szedem! 17 hetes vagyok, mellé még magneziumot is szedek.
2016. febr. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát kíváncsi lennék merre lakik az unokatestvéred! Nem azt mondom, hogy mesterséges bogyók nélkül nem lehet élni, de ez a hozzáállás az orvos és a védőnő részéről is furcsa.

Én háziorvost váltanék. De a nőgyógyász sem semmi. Birom, amikor a nőgyógyász a háziorvoshoz küld, a házidoki pedig vissza a másikhoz. Amúgy meg mindkettő ki tudná adni a receptet, de egyszerűbb hárítani.

Reméljük unokatestvéred azért tájékozódik a témában. Nekem a vasat a receptes vitaminok nem hozták helyre, viszont a femibion vas segített. Recept nélkül kiváltható. Nekem nőgyógyász ajánlotta.

2016. febr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is màr az elejétől szedtem sőt màr a próbàlkozos idöszakban is az elevitet. A vasat pedig nekem a nőgyógyàszom irta nem a hàziorvos.
2016. febr. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest azt javasolják a terhesvitaminokon, hogy próbálkozás előtt 3 nappal legyen elkezdve.

Mondjuk szerintem azért ennyire nem kell inkább csak a folsav de pozitív tesztnél sokan elkezdik.

Én is előtte folsavat szedtem, pozitív tesztnél Gravidát kezdtem. Nekem orvos és védőnő is javasolta már első alkalommal a terhesvitamint, vasra nekem nem volt szükségem, a labor eredmények végig jók voltak.

Sőt.. hasraütésből szedni káros is lehet mert a felesleget a máj raktározza, ha elege van a vérbe kerül ami magas vasszintet okoz, a májat károsítja egyébként. Bár ha nem szedett vitamint se akkor sanszos, hogy szüksége lesz rá, 30 mg vas naponta elég magas szükséglet ahhoz, hogy természetesen pótolni lehessen, talán ha húst hússal eszik.. ugyanis a zöldségekből sokkal rosszabbul hasznosul, mint az állati eredetű vas.

De akkoris labor kell ahhoz, hogy ezt el lehessen dönteni. Én egészségügyi dolgozó vagyok, láttam már 40-es vas értéket labor leleten amikor 31 a plafon, nem véletlenül vényköteles a magasabb dózis.

2016. febr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Javasolták neki a vasat mert nem sokkal volt a jó alatt ,de az mehet még lejjebb.Nekem is igy volt,és nekem egyből fel is irták.nem értem mi köze a magzat erős mozgásához,mikor mostis szükség lenne rá.Énis mondtam neki irassa fel a nőgyógyásszal,mert őis felirhatja nemcsak háziorvos.kicsit legyen határozottabb ,ha egyszer aztmondta jolenne szedni, akkor igenis irja fel.
2016. febr. 21. 11:23
 8/8 A kérdező kommentje:
Énis most meglátom a receptes vas használ-e és kipróbálom a femibion vasat.a vitaminja egész jó.az elejétől szedem énis.
2016. febr. 21. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!