Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt Heamatoma...

Cicmo kérdése:

Terhesség alatt Heamatoma miatti vérzés és görcsök okozhatnak e problémát?

Figyelt kérdés
Sziasztok 10 hetes kismama vagyok az 5. Héten volt egy durva vérzésem amit egy elég nagy heamatoma okozott. Három hétig voltam vele a kórházban felszívódott azóta amióta itthon vagyok az első héten nem volt problémám de a második hét az nagyon görcsös még éjszaka is. Szerintetek lehet hogy van valami baj a Babával?Félek hogy elvetélek a vérzés is nagyon ijesztő volt számomra. Az orvos nem.lát semmi bajt de én érzem hogy valami nem oké.
2016. máj. 15. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
A terhes nők többségének (80%) van haematomája a terhesség kezdetén. Ez akkor okozhat problémát, ha erős vérzéssel kimossa a babát, illetve ha esetleg a baba mellett elkezd tokosodni. Önmagában az, hogy volt haematomád nem jelenti azt, hogy valami baj lenne a babával. A görcsök sem jelentik feltétlenül azt. Szedjél sok magnéziumot. A többit pedig hagyd a természetre.
2016. máj. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szedjél magnéziumot!

Nekem is görcsölt. A Magne B6 (kék dobozos)és a Magnerot se használt, hiába szedtem a maxot. Áttértem a Béres Magne B6-ra és az végre használt.

Amúgy nekem is volt egy hatalmas hematómám (szintén vérzés+kórház), ami csak a 20. hét után tűnt el.

2016. máj. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Magnéziumot szedek napi háromszor és a Bérestől. Borzalmasan rossz pedig még csak az elején vagyok. Köszönöm a jó tanácsokat nektek.
2016. máj. 15. 13:38
 4/6 anonim ***** válasza:
A Béresesnél a Magnerot erősebb. 3*2-ig simán elmehetsz magnéziumból. Nekem is volt. Szigorúan feküdni kellett míg fel nem szívódott a haematoma. Utána is csak kíméletesen élhettem pár hétig. Ha görcsölsz pihenj le. Ettől feltétlen nem lesz baj, hisz a szalagok is feszülnek, nyúlnak (később főleg), a méhed nő. Pihenj! Ne izgulj! Boldog babavárást!
2016. máj. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Snorri ***** válasza:
Nekem is volt hamatomám. Ikreknek indultak, de az egyik elhalt, és nem szívódott fel. Én kb az 5. héttől véreztem a 10. hétig. Utána szépen lassan abbamaradt. Nekem utrogestant kellett szednem 3-szor 3-at, és magnerotot 3-szor hármat, és feküdnöm. Egész nap, a 12. hétig. Aztán szépen lassan vissza az életbe, de nem mentem vissza dolgozni, sokat pihentem. Nekem is nagyon ijesztő volt, sokat sírtam, de végül megszületett az egészséges kisfiam 39. hétre. Már kettő múlt. :))) Állítólag nagyon gyakori ez a probléma. Pihenj sokat, és nem lesz baj!
2016. máj. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nekem is kell szednem Duphastont napi 2 Troparinból napi hármat plusz MagneB-t napi hármat.Hát nem hittem volna hogy ilyen nehéz lesz.Azt is tudom milyen rossz feküdni egésznap de megéri ha minden rendben lesz. Köszönöm szépen az infókat és a nyugtató szavakat mindenkinek már nagyon várom a következő UH-t hogy lássam a kis babót.
2016. máj. 15. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!