Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A héten kiderült, hogy terhess...

A héten kiderült, hogy terhességi diabéteszem van. Pár instrukciót kaptam, dokihoz időpont csak másfél hét múlva lesz. Sok kérdés merült fel, vajon jól csinálom?

Figyelt kérdés

Napi étrendet elmondott egy dietetikus,ill. mit kerüljek. Többit neten olvastam össze. Azt se tudom mekkora ch-s diétát tartsak, addig is a 180ch-val próbálkozok, ez is elég nehezen megy. Az elmúlt napok alatt túlléptem a 180ch-t, viszont mérem itthon a vércukromat étkezés után 60+120 perccel és 3,9-4,9 közötti értékeket mérek. Ekkor is baj, hogy túllépem az étkezésenként megengedett ch értéket 10-15 ch-val?

Nem sikerült tartanom a fix időpontban evést sem, viszont a napi 5x étkezést igen, közte min.2-max.4 óra telik el. A fix időpont nagyon fontos?

Valamint csak reggeli és vacsora után lakok jól, akkor a sajt, tojás, felvágottak eltelítenek, de egész nap éhes vagyok, és előbb abba (kell) hagynom az evést, minthogy jóllakjak. Ez eléggé megijeszt, főleg, hogy elég sovány vagyok amúgy is. Nézve az adagokat, olyan keveset szabad enni, én ennek a dupláját ettem.

A szakembernek majd minden kérdést felteszek, de addig egyedül maradtam a feladattal. Ismerősök nem bíztatnak, hogy jól lakok az elkövetkezendő időszakban, az idénygyümölcsök elhagyását nagyon bánom, a sok vitamindús gyümi helyett, narancsot ajánlottak, amiből már tél óta herótom van, alig vártam, hogy mást is ehessek.

Szóval teljes elkeserdettségben vagyok.

Uzsonna is megvolt, gyümölcs: 10 szem eper, de csak a szívem fáj, plusz jó éhes lettem tőle, számolom a perceket a vacsira, ahol megint csak vitamint nem látott felvágott és tojás kerül elém. Ez hol jó a babának?


2016. máj. 15. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Fiammal nekem is volt terhességi diabetesem. Ami fontos hogy szerintem most gxümölcsök helyett zöldséggel is vihetsz be vitaminokat, a zöldségekben is van szénhidrát de jóval kevesebb. Teljeskiörlésű kenyeret, vagy szénhidrátcsökkentett kenyeret egyél, ne fehér kenyeret. Kerüld a cukros dolgokat. 5 étkezést tarts be, bár szerintem nem annyira gáz ha nem óraműpontosan eszel, de ne éheztesd ki magad. A paprika szinte semmi szénhidrátot nem tartalmaz, azt ehetsz nasiként is ha nagyon nem bírod ki két étkezés előtt.
2016. máj. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Cukrot kihagyom, az nem is hiányzik. Teljeskiörlésű kenyér sem gond-bár 2 vékony szelet jöhet szóba, a péksütik elhagyása sem zavar. Mégsem elég az az adag amit ehetek, a tízórai és uzsonna minta étrend sírva fakaszt.

Még az sem gond, hogy számolgatok mindent és mérleggel méricskélek, az már jobban, hogy az így kijött adagok kevésnek bizonyulnak.

A zöldség jó ötlet, alternatíva valóban.Köszi :)

2016. máj. 15. 17:31
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én most a 4. gyerekemet várom, és mivel GDM-em volt a harmadikkal, ezért most a terhesség 9 hónapjában kell a 180CH-s diétát csinálnom, illetve meglátjuk, hogy marad-e, mert 16 hetesen lesz terhelésem...


Meg kell találni a megfelelő táplálékokat, és akkor nem fogsz éhezni.


Én is önellenőrző készüléket használok, és sikerült olyan ételeket találni, amiket szeretek is, mert pl. én reggelire világ életemben édeset ettem, és most sem kívánok mást...


Nálam napi 6 étkezés van, 30-20-50-20-40-20 ch, így jön ki a 180. Van egy utóvacsi este 9-f10 körül.


Én sem tartom/tudom tartani magam az időpontokhoz, igyekszem kitapasztalni, hogy hogy a jó, 2,5 óránál több viszont nem telhet el két étkezés között.


Nagyon finom a natúr joghurt müzlivel, az lassan felszívódó, így mehet reggelire is, és nem kell lemondani az idény gyümölcsről sem, csak persze módjával.


Az epernek pl. alacsony a glikémiás indexe, én néha banánt is eszem, egy fél banán a müzlis joghurtba bele mehet.


A piros gyümölcsök is jók lesznek, a görög dinnye majd gond lesz, de Te addigra már megszülsz. :)


Lehet pl napraforgómagot/mandulát rágcsálni, ezek ch tartalma szinte nulla.


Ebédre én legjobban most a főzelékeket szeretem hússal, a tökfőzelék a tuti befutó, meg a zöldbab, abból szinte bármennyit lehet enni, nem dobja meg, én mindig eszem leveseket.

A rizst és a tésztát felejteni kell, a zöldség köret ami nagyon jó. Lehet pl. sült sárgarépát készíteni.

A tészta meg a rizs az nálam is olyan, hogy ha kimérem, nagyon nem elég hogy jóllakjak, ezért igyekszem kerülni.


Sajt és tejtermék is mehet sok, és én szoktam enni néha félbarna kenyeret is, mert nagyon kívánom.


Vannak diabetikus finomságok, kekszek, nápolyik, azon mindig rajta van, mennyi ch.


Vacsira is ehetsz sült húsokat, és ehetsz rántottát, kolbásszal, szalonnával, ezek hizlalnak is picit, ez nálam is fontos, mert egyelőre 48-49 kg vagyok, a nődokim felszólított, hoyg vigyek be kalóriát. :)


Ami nekem kedvencem: tejszínből készítek habot (tejhabosítóval szoktam egy pohárban), és abba teszek folyékony édesítőt meg az eper darabokat.


Ha van felétek LIDL, van a Milbonának diétás gyümölcsjoghurtja, az pont egy 20g-os étkezés.


Ha tudok segíteni írj nyugodtan.

2016. máj. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!