Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jó napot kíváok Lassan már...

Sipos bernadett kérdése:

Jó napot kíváok Lassan már másfél hónapja megálapították hogy a kisbabámnak mindkét veséje tágult (pyelon) -ja van jobb vese 19.5x27.6mm bal vese 15.9x36.3mm ez most mennyire súlyos?

Figyelt kérdés
2015. dec. 8. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kérdezze orvosát!
2015. dec. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kisfiú?

Fiúknak sokkszor van vesetàgulta, legtöbbzör 1-2 éves korukra kinövik. Hogy mennyire súlyos születés utàn tudjàk megmondani.

2015. dec. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen kisfiú.
2015. dec. 8. 13:03
 4/12 A kérdező kommentje:
még annyit írt le a doki hogy mind két oldalon részleges vizelet elfolyási akadály valószínű , hátsó urethra bilentyű
2015. dec. 8. 13:12
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen fiúknál gyakran előfordul. Mennyi idős terhes vagy?

Nekünk "szerencsére" csak az egyik oldalon és 1 cm-es volt. Már az utolsó 2 uh-on nem is volt meg. Egyébként a doki azt mondta, hogy ha meg lett volna akkor az lett volna a menete, hogy újszülöttként és 3 havonta is ránéztek volna, mert alapban ez nem okoz neki problémát (csak okozhat később ezért kell figyelni) és ahogy előttem is írták ezt "ki szokták nőni". Akinek 2-3 év után is megmarad csak azt műtik.

2015. dec. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az enyémnek kint derült ki, az orvosa azt mondta 3 hónapos korában kell egy kontroll, hogy helyrejött-e. Mert magától el szokott múlni. 2 hét múlva derül ki. Kisfiú az én babám is. Egyáltalán nem ugy kezelik ezt, mintha súlyos gond lenne, te se aggódj!
2015. dec. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
25 hetes terhes vagyok
2015. dec. 8. 13:26
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia!Az en fiamnak is van baloldali.Mar a pociban is megvolt neki.Sajnos nem notte ki ! Debrecenbe jarunk. Eleinte gyakran volt hugyuti fertozese emiatt.Teljesen kivizsgaltak es nincs elfolyasi nehezseg igy muteni nem kell de rengeteg visgalat volt,hogy kideruljon kell-e mutet.
2015. dec. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
En már egy tuccat orvosnál jártam de semelyik nem tudott semmi biztosat mondani
2015. dec. 8. 15:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez igy igaz biztosat szuletes utan tudsz majd! Ne aggodj nem lesz gond:) Ha erdekel nekunk azt mondta Debrecenben a gyereksebeszet vezezoje ,hogy ez altalaban oroklott "betegseg". Engem megneztek anno nekem nincs de valakinek lehet a csaladban es nem tud rola.Panaszt nem okoz igy nem derul ki sokszor! Szules utan a korhazi gyerekorvos majd tajekoztat es mi 6 hos koratol gyereknefrologushoz jartunk,utana olyan 2 eves kora korul meg gyereksebesz gondozta.
2015. dec. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!