Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miből lehet érezni, tudni...

Miből lehet érezni, tudni hogy ha netán felszívódna, elmenne a baba? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Első terhességem, spontán összejött de nagyon sokára. Egy nagyon erős pozitív tesztem van. 6 hetes 3 napos vagyok. Orvos még nem látott, ma fogunk időpontot kérni.

Magunktól észre lehet venni, ha valami baj történne?

Nagyon aggódom!

Tüneteim nem mindig vannak, a melleim se eléggé fájnak már.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. máj. 17. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A tünetek nem mindenkinél jelentkeznek, illetve lehet, hogy neked is majd a 8.hét környékén kezd bedurvulni.

Ha nagyon görcsölsz, vérzel, vagy barnázol, akkor azonnal orvos, mert megállítható a folyamat, ha csak hormonhiány okozza.

De ha nem fejlődik tovább a kicsi odabenn, akkor előfordul, hogy csak hetek múlva veszi észre az ultrahangos, sajnos. Amit tudok javasolni, az a szívhang figyelő, kicsit később már tudod használni te is, nagyon megnyugtató.

2016. máj. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, erre a szívhang figyelőre rá fogok kérdezni.


Jajj, csak legyen szívhang meg legyen baba, mert orvos az még nem látott!!


Most kicsit amúgy émelygek meg szédülök, pedig egy helyben ülök.

2016. máj. 17. 10:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A szervezet tudja a dolgát.

Ha "baj van", akkor vérzés és/vagy erős görcs jelentkezik. De olyan is van, hogy semmi tünete a bajnak, aztán a következő esedékes vizsgálaton derül ki.


De érdemes pozitívan hozzá állni és remélni, hogy minden oké. Ezen az sem segít, ha rohansz a dokihoz, mert lehet hogy mindent rendben talál, aztán másnap történik valami.


Az egészséges babák erősek és életképesek. Bízz benne, hogy a Tiéd is ilyen!


A tünetekre meg nem kell építeni, de ezt már leírták.

Mivel még csak 6 hetes vagy, lehet hogy ezután jön a java...

2016. máj. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor pozitívan állok hozzá. :)


Szerintem azért sikerült most a baba, hogy legyen nekünk végre, nem azért hogy cserben hagyjon!! Ezért kellett ennyit várnunk rá! Hiszek ebben nagyon!

2016. máj. 17. 10:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad ennyire aggódnod, minden rendben lesz! Nem is értem, miért gondolod, hogy valami baj van, ha nem vérzel, nem görcsölsz. Örülj neki, hogy nincsenek olyan állati erős tüneteid. A progeszteron alulműködés még nem okozhat gondokat, majd a 8. hét körül, azért van pont akkor annyi vetélés. Addigra már látni fog a doki, és megnyugtat biztosan. 6 hetesen már látni fogod az UH-n a szívcső pulzálását. Gratulálok a babához, és csupa pozitív gondolatokat kívánok!
2016. máj. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Voltam dokinál!

A kisbabám 7 hetes és volt szívhangja is!!! :)))

Minden rendben van, remélem minden rendben is lesz! A doki is kedves volt, szerintem hozzá fogok járni. Csak sokat kellett fizetni.

Legközelebb 3 hét múlva azaz 10 hetesen kell visszamennem.

2016. máj. 18. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!