Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden rendellenességet...

S.Ági kérdése:

Minden rendellenességet észrevesznek az ultrahangon?

Figyelt kérdés
Nem vagyok normális,de állandóan az jut eszembe,hogy valami baja lesz a babámnak! Pl. nyúlszáj Most elmegyek 4d-s ultrahangra (17h)hogy megnyugodjak!...-de ott látni fogják ezt ha esetleg ilyen baj lenne? Hogy lehet az ilyet elfelejteni,hogy ne ezen kattogjak állandóan! Miért van ez?!Szerintetek?
2010. ápr. 9. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nem minden rendellenességet.

Nem tartom valószínűnek, hogy az anyagcsereproblémát, a csontosodási problémát, az autizmust, epilepsziát és sorolhatnék még egy csomó rendellenességet az uh kimutat.

Konkrétan nálunk a fiam születése után derült ki a baj.

2010. ápr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most elkeserítettél! Sajnálom,hogy nálatok ez igy alakult! Én is nagyon félek ettől! -de bizom abban,hogy minden ok lesz! Köszönöm,hogy válaszoltál!
2010. ápr. 9. 20:40
 3/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Ezek nagyon-nagyon ritka betegségek. 4-6 ezer babából 1 a beteg.

Te nem lehetsz olyan peches, mint mi.

De nekünk még szerencsénk volt, mert műtéttel orvosolható volt a baj.

Sokan még ennyire sem szerencsések.

Ne gondolj erre, mert bevonzod a bajt. Talán én is sokat gondoltam ezekre és lám.....

2010. ápr. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyilván nem tudnak minden betegséget kiszűrni, de ne idegeskedj emiatt. Egyébként meg minden kismama végig idegeskedj a terhességet egészen szülésig emiatt, úgyhogy nem vagy egyedül.

A nyúlszájat látják, meg tudják állapítani.

2010. ápr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azokat pl. tényleg nem mutatja ki, amiket az első válaszoló írt.Az UH a durva testi hiányokat, rendellenességeket szűri.Pl. nyitott gerinc, agykamra tágulat, végtaghiány, nyúlszáj, farkastorok,agykoponya hiánya.Ilyesmiket.Tényleg minden kismama aggódik, de azért ne vidd túlzásba.Gondolj arra, hogy miért lenne beteg?Te is vigyáztál magadra, a családodban sem születtek beteg gyerekek.Ezekre kell gondolni.Ha kialakul valamilyen rendellenesség, annak van valami oka.Többnyire a 12. hétig fordulhatnak elő.Ha osztódási zavar lett volna,nem maradt volna meg a baba.A dohányzás okozhat még ilyet, de gondolom te nem cigizel.Nincs miért félned!A 17. héten jársz, volt már egy pár UH.A nyúlszáj már látszott volna.
2010. ápr. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Megint nem elkeseríteni akarlak, DE: nem tudták megmondani a rendellenesség okát a fiamnál.

Én: minden hétvégén 10 km-t túráztunk terhességem előtti években, bicikliztünk 20 km-eket, egészséges ételeket eszem, legalábbis salátákat, gyümölcsöket, semmi zsírosat, hízlalót egy kis csokit kivéve. Családunkban nem fordult elő beteg gyermek, felsőfokú végzettségem van és elfogadható anyagi helyzet. Bagófüstöt, piát messziről kerültem egész életemben. Szilveszterkor is kölyökpezsgő volt:)

Egyetlenegy dolog, hogy 31 évesen vártam a kisfiúnkat. Talán ez volt az oka a bajnak.

A párom ugyanúgy él, mint én, ő is egészségesen.

Szóval ezeket csak azért írtam le, mert az egyik válaszoló szerint az egészséges életmód elég. Hááát, nálam nem volt.

2010. ápr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! Megpróbálok nem gondolni erre többet! Vigyázzatok magatokra! Sziasztok
2010. ápr. 11. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!