Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség számítása?

A terhesség számítása?

Figyelt kérdés
Most vagyok 13+5 napos terhes. Február 12.en volt az urolso menstruáciom első napja. Tehát onnantol van számítva a terhesség. de kétlem,hogy 12.én már terhes lettem volna. 35 napos ciklusnál ezt hogyan számolják? Mert hallottam,hogy a terhesség és a magzat kora nem egyenlő,vagyis 2 hét az eltérés..de ez 28 napos ciklus esetén. Akkor mi helyzet a 35 napos ciklusnál?
2016. máj. 18. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
12-én még tuti nem voltál terhes, utána kb 14-18 nappal estél teherbe, csak így egyszerűbb számolni. Nekem pl 30 napos a ciklusom, január 25-én kezdődött az utolsó mensim, innen is számolták a terhességem, pedig elvileg csak február 9-én vagy 10-én lettem terhes.
2016. máj. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen a választ. Ez hasznos is volt a szamomra. Köszi mègegyszer :)
2016. máj. 18. 11:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem se 28 hanem 30 naposak a ciklusaim, mikor ezt mondtam a védőnőnek akkor rászámolt plusz 2 napot a kiirás időpontjára. De ugye az utolsó menstruációtól kell számolni mert nem tudni mikor van peteérés, ovulácio. Egyébként a kalkulátor is csak a kiirás időpontját változtatta a terhesség hetét nem. 13+2 kismama
2016. máj. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor valahogy mégiscsak jóll sejtettem :))
2016. máj. 18. 11:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó menstruáció első napja az első nap. Tehát gyakorlatilag az első 2 hétben nem is vagy terhes, hiszen addig sem a peteérés, sem a beágyazódás nem történik meg. De a terhesség korát akkor is így számolják.
2016. máj. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!