Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vitamin szukseges?

Terhes vitamin szukseges?

Figyelt kérdés

Elso terhesseg.

Sok fele valaszt olvastam es hallottam mar,de meg nem kaptam olyan lenyeges valaszt.

Fontos szedni a vitaminokat vagy mi a legfontosabb ami tenyeg kell terhesseg alatt?

Pl a fogaknak?

Eddig elso trimeszter vegeig szedtem gravidat,majd hanytam tole igy leraktam,amit a doki is mondott.

Se a dokim,se a vedonom nem mondta hogy kellene esetleg valamilyen vitamint szednem,egyedul a magneb6ot amibol 3at szedek,sajnos neha kimarad egy-ketto.

Szeretnem termeszetes modon megoldani,eddig gyumolcsoket es zoldsegeket ettem,c vitaminon nem szedtem mas vitamint.

Ez baj lenne???

Fontos a vitamin vagy lehet anelkul is?

Ti hogy voltatok/vagytok vele??



2016. máj. 17. 23:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%

Nem veletlen talaltak ki a terhesvitamint.

Konyorgom ez csak vitamin, nem mereg! Csak jot teszel vele !

2016. máj. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Eddig semmi sem maradt meg bennem,pedig probaltam a gravidat,elevitet mar mindegyiket,de mindent kihanytam.

Eszek gyumolcsot,zoldseget,iszok es eszdk tejtermekeket,de mindentol hanyingerem van es semmit sem tudok lenyelni,ha magamba eroltetem kijon.

Tudom hogy azert terhesvitamin,de nem lehet anelkul megoldani vagy esetleg a fontosabb vitamint beszedni,a fogakhoz,vagy olyat amit nem lehet nagyon bevinni mashogy??

2016. máj. 17. 23:23
 3/19 anonim ***** válasza:
16%
Màr terhesség előtt elkezdtem szedni a folsavat, később neo-ferro-folgammát kellet. Magnéziumon kívül ezeket szedtem csak mindkét babànàl. Én csupa rosszat hallottam a terhes vitaminokröl, sokan rosszul voltak tőle, baràtnőm 40kg-ot hízott.. Egy szakértő pedig azt írta valamelyikről hogy bizonyos dolgok olyan arànyban vannak benne hogy semlegesítik egymàst. Szerintem az a legjobb ha az ember megfelelően tàplálkozik
2016. máj. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

én terhesség előtt szedtem, aztán rengeteget hánytam az első 4 hónapban, semmi tablettát nem tudtam lenyelni. így vitamint se szedtem. nem baj ha nem szeded, de én szedtem volna ha tudtam volna. magnéziumból ajánlom a magnosolvot, azt inni kell, reggel egy elég egész napra.

26hkm

2016. máj. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, elso vagyok. Hany hetes vagy ? A hanyinger idovel csillapodik.

En kulfoldon elek, az elso dolog volt amit mondott a haziorvos es a szuleszno ( itt ok latnak eloszor ), hogy kezdjem el szedni a terhesvitamint.

Diplomas apolo vagyok egyebkent, nogyogyaszati hatterrel, tehat szakmabeli.

Mondtak, nezzem meg a vitaminos doboz hatuljat , hogy mik vannak benne es milyen aranyban. Es tudok - e ugy enni, hogy azokat naponta bevigyem a szervezetembe ? Olyan nevek amikrol nem is hallottam, pedig elvileg ertek hozza! Itt nem a C vitaminon van a hangsuly...


Egyik valaszolo, aki 40 kg ot hizik, az felhizlalja magat, annak semmi koze a vitaminhoz. En nem zabaltam hizodiszno modjara, 10 kg ot hiztam, es 3448 gramos babam lett, es vegig szedtem a vitamint. Sot, most egy evvel szules utan is szedem a szoptatos verziot, es 2 eve NEM voltam beteg ! Pedig a teso es a parom is EGYFOLYTABAN betegek, hetente. Szokasos ovis betegsegek. En es a baba megfazva sem voltunk. Ennek azert koze van hozza az hotziher.


Ha hanysz tole, az megint mas, probald kesobb, vagy mas fajtat esetleg rendelj kulfoldrol, mert ott sokkal tobb fajta van.

2016. máj. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%

Elozo vagyok.

Rakerestem mi az osszeteteoe amit szedtem.

Most ezekbol oszinten, naponta, hogy ennek eleget ?


Vitamin & mineral tablets for all of pregnancy.


Nutritional Information Average per tablet % EC NRV*

Vitamin D (as D3 400 IU) 10 µg 200

Vitamin E (Natural Source) 4 mg α-TE 33

Vitamin K 70 µg 93

Vitamin C 70 mg 88

Vitamin B1 (Thiamin) 3 mg 273

Vitamin B2 (Riboflavin) 2 mg 143

Vitamin B3 (Niacin) 20 mg NE 125

Vitamin B6 10 mg 714

Folic Acid 400 µg 200

Vitamin B12 6 µg 240

Biotin 150 µg 300

Pantothenic Acid 6 mg 100

Magnesium 150 mg 40

Iron 17 mg 121

Zinc 15 mg 150

Copper 1000 µg 100

Selenium 30 µg 55

Iodine 200 µg 133

Natural Mixed Carotenoids 2 mg



Mit eszel, naponta, hogy eleg szelent es cinket vigyel be?

Es tiamin? Miben van egyaltalan ?


Na, erre valo a vitamin.

2016. máj. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező tudom ajánlani a hipp natal terhesvitamint. Finom gyümölcsös folyékony azt tuti nem hányod ki mert olyan mint a multi gyümölcslé.
2016. máj. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nagyon jó dolog a kismama vitamin, én Femibiont szedtem, semmi bajom nem volt tőle, a 12. hét utániban van omega3, az is nagyon fontos. Vehetsz be külön is mindenfélét, de lényegesen egyszerűbb egybe. Lehet persze nélküle is, sokmilliárdan megszülettek nélküle, de ha már van és egyszerűsíti az életet nem értem miért kéne kihagyni, csak jót tehet. Egy kismamavitaminnak nincs negatív hatása, de ha külön szedegetsz, akkor lehet, hogy pl. túl vagy aluladagolod magadnak valamelyik vitamint.
2016. máj. 18. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én se terhesség előtt, sem közben nem szedtem semmiféle terhesvitamint. A vérképem tökéletesen rendben volt végig. Szép-szép a vitaminos doboz hátoldalán felsorolt rengeteg vitamin és makro/mikroelem, csak éppen egyáltalán nem biztos, hogy ezek valóban képesek felszívódni és a szervezetbe jutni.

Elég ha kiválasztod pl. a vasat és utánanézel, hogy mi kell ahhoz, hogy a mesterségesen létrehozott vas képes legyen felszívódni, szemben a spenótban található természetessel.

2016. máj. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem ajánlotta se az orvos, de a védőnő (pedig már 3. terhességemet nyomom). Alapban mindkét nődoki azt mondta ez csak reklámfogás és hasonlítsam csak össze egy sima jobb minőségű vitaminkapszulával ugyanaz kifényezve. Amíg a vérképem jó addig ha lehet ne bolygassam azt ami jól működik. Az elsővel ettől függetlenül 2 naponta szedtem az elevitet (igaz nem is táplálkoztam valami változatosan), a másodikkal már nem szedtem és most sem, csak amikor a vas kezdett ürülni akkor pótoltuk a vasat, illetve a vádlihúzódásom miatt a magnéziumot. Most vagyok 28 hetes a harmadikkal, a vérképem még mindig jó (elsővel pl már a ilyenkor rég vérszegény voltam).

Szóval ha szeretnéd szedd, ha nem és egyébként rendben van minden eredményed akkor ne. Hidd el a doki szólni fog, ha valami nem jó és pótolni kell.

2016. máj. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!