Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves Anyukák! Down szindróma...

Kedves Anyukák! Down szindróma szűréssel kapcsolatban adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
Úgy érzem fontos döntés előtt állok azzal kapcsolatban, hogy vállaljam-e vagy sem. Az orvosom ugyanis a korom miatt és mert volt több kudarcom, a magzatvíz vételt javasolja a 12. hétre. Egyesek szerint nagyobb a kockázata a vetélésnek, mint annak, hogy beteg lesz a gyerek. Mások szerint a vérvétel pedig csak esélyt mutat ki, amivel jól ráijesztenek az emberre. A legoptimistábbak szerint pedig a 12. héten már jól látható a tarkóredő uh-n is, amiből szintén meg lehet állapítani. Valóban függ-e életmódtól, kortól az esélye? Van-e köztetek aki elvetélt a vizsgálat révén, vagy aggasztó diagnózist kapott? Egyelőre felmérést végzek, vélemények és tapasztalatok érdekelnek. Bár lehet, hogy végül csak a szívem dönt, de örülnék, ha minél többen válaszolnátok. Köszönöm előre is.
2016. máj. 18. 16:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én biztos nem hagynám az uh és a kombinált teszt megcsinálása elött.

Mik az előzmenyek,ha szabad kérdezni?

Amúgy meg persze,a kombinált teszt függ életkortól és pl súlytól. De attól,mert idősebb és esetleg testesebb az ember nem lesz 1:10hez az arány....

2016. máj. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nifty, Prenatest, ha azok rosszak, amnio kell, ha meg akarod szulni, ha megtartod, nem kell amnio. Ha negativ a verteszt (nem a kombinalt teszt, hanem a nifty), akkor meg orulunk. :)
2016. máj. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
2 méhen kívüli terhességem volt és egy vetélésem legutóbb a 10. héten. 40 éves vagyok. Most a 6. hétben vagyok, jó helyen van, és egyelőre minden rendben.
2016. máj. 18. 18:18
 4/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A kombinált teszt és tsai csak becslést adnak,én pénzkidobásnak tartom.A Nifty teszt nagyon drága,ha rossz az eredménye,akkor úgyis amniora küldenek.12 hetesen még nem csinálnak amniót,csak méhlepény biopsziát. Én a helyedben azt csináltatnék,a vetélés esélye nagyon kicsi. Én is megcsináltattam 39 évesen,pedig minden eredményem jó volt.

2016. máj. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%
Nekem annyira fontos a gyerekem, hogy nem akartam veszélyeztetni minimálisan sem, és tudtam, hogy ha beteg is, akkor is az enyém és nem fogom ezért kivégeztetni.
2016. máj. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Az évek számával sokszorozódik az esélye, hogy beteg a baba. Megszületésünk óta bennünk vannak a petesejtek és öregszenek velünk együtt - akkor is, ha lelkileg fiatalnak érezzük magunkat vagy ha az átlagos életkor egyre jobban tolódik ki.

Az UH az esetek kb. 1/3ában mutatja, ha beteg a baba. A kockázatbecslés 40 évesen arra jó, hogy rosszul aludjál.

A Prena és társai pedig bármely irányban tévedhetnek. Minél később csináltatod meg a cvst (15-16. hét) vagy amniót annál kevésbé valószínű, hogy elvetélsz miatta, viszont annál nehezebb a döntés a baba sorsáról.

Ha megtartod betegen is akkor meg sehova nem érdemes menni, kivéve, ha szeretnéd tudni, hogy egészségesen érkezik-e vagy sem.

2016. máj. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem keress egy nagyon jó orvost, aki a 12 heti uht megcsinálja és nem csak tarót és orrcsontot néz. (Magánúton közel fél órás uh)

Ha nem tartanad meg a beteg babát az uh napján csináltasd meg a kombinált vérvételét is, kb 7-8 nap alatt megvan az eredmény, ha aggasztó bármelyik mom értéked jelentkezz be amnióra (kisebb a vetélés esélye, mint a méhboholy biopsziának) és amint betöltöd a 16 hetet csináltasd meg.

A nifty és prena nagyon drága és nem 100%, tehát ha rossz eredményt kapnál akkor is amnio a vége.

Sokat olvastam erről és mindenki azt írta nem bánta meg és ha betartod az utasításokat nem lesz baj!

Nyugodt babavárást! Majd írd meg hogy vagytok :)

2016. máj. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is kortársad vagyok. Nagyon sokat beszélgettünk a férjemmel, mi legyen, melyik tesztet válasszuk. Nekem nem elég a kombinált teszt az UH-val, a lehető legbiztosabb eredményt szeretném. A kombinált teszt az életkorunk miatt baromi rossz lesz, nekem mindegy lenne, hogy 1:5-höz, vagy 1:400-hoz, tutira nem lennék egyikkel sem nyugodt, sokkal jobbra meg nem számítok. Kövezzetek meg, de ha beteg a baba, nem szeretném megtartani. Én az amniora szavazok most, bár iszonyú nehéz a döntés, mert azt nagyon nehéz lenne feldolgozni, hogy egészséges a baba, de elvetélek. Annál is inkább, mert a babámat elvesztettem a 8. héten. Sajnos a genetikai rendellenességek kockázata a korral ugrásszerűen emelkedik. A nem invazív tesztek, amik már közel 100% eredményt adnak, majdnem 200.000 Ft-ba kerülnek, és utána szintén amniónak kell következnie, ha azok eredménye nem megfelelő. A terhesség megszakítása csak a diagnosztikus vizsgálatok eredménye után lehetséges a 12. hetet követően, a nem invazív vizsgálatok után nem. Persze, ez csak akkor érdekes, ha nem tartod meg a beteg babát. Ha úgy is vállalod, akkor felesleges a vizsgálat, bármelyik.
2016. máj. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A sok gondolkodásban már addig is eljutottam, hogy mi van ha bevállalom és letojom a vizsgálatokat. Persze még van időm a 12. hétig meggondolni.
2016. máj. 19. 14:42
 10/18 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Ha bevállalod, hogy nem csináltatsz vizsgálatokat, akkor azt csak (!) akkor tedd, ha nyugodt szívvel, meggyőződéssel tudsz vállalni egy beteg babát is. Én nem lennék rá képes, de tudom, hogy vannak olyanok, akik valóban boldogok tudnak lenni egy beteg babával is. Azért ne hanyagold a vizsgálatokat, mert nem tudsz dönteni, melyik legyen, vagy mert félsz magától a vizsgálattól. Nem sok idő van gondolkodni, mert a magánklinikákra időben, hetekkel előre be kell jelentkezni. Lehet, hogy elmennék magánban egy kombináltra, tudva, hogy rossz lesz az eredmény. Viszont egy valóban gyakorlott és erre szakosodott UH szakorvos végzi a genetikai UH-t, elég időt szánva rá. Ott már sok kérdést is feltehetsz, és segítenek a vizsgálat eldöntésében is. Én az Istenhegyi géndiagnosztikát néztem ki magamnak. 8. voltam.
2016. máj. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!