Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves Anyukák! Down szindróma...

Kedves Anyukák! Down szindróma szűréssel kapcsolatban adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
Úgy érzem fontos döntés előtt állok azzal kapcsolatban, hogy vállaljam-e vagy sem. Az orvosom ugyanis a korom miatt és mert volt több kudarcom, a magzatvíz vételt javasolja a 12. hétre. Egyesek szerint nagyobb a kockázata a vetélésnek, mint annak, hogy beteg lesz a gyerek. Mások szerint a vérvétel pedig csak esélyt mutat ki, amivel jól ráijesztenek az emberre. A legoptimistábbak szerint pedig a 12. héten már jól látható a tarkóredő uh-n is, amiből szintén meg lehet állapítani. Valóban függ-e életmódtól, kortól az esélye? Van-e köztetek aki elvetélt a vizsgálat révén, vagy aggasztó diagnózist kapott? Egyelőre felmérést végzek, vélemények és tapasztalatok érdekelnek. Bár lehet, hogy végül csak a szívem dönt, de örülnék, ha minél többen válaszolnátok. Köszönöm előre is.
2016. máj. 18. 16:54
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Rendben, átgondolom. Most 6. hetes vagyok, legközelebb a 8. héten kell mennem az orvosomhoz. Nem szeretnék beteg babát, csak olyan soktól hallottam már, hogy szinte biztosra mondták, hogy beteg lesz a gyerek de bevállalták, és végül egészséges lett. Tehát attól félek, hogy mi van ha rossz eredményt kapok, elvetetem, és egész életemen át azon gondolkodok, mi lett volna ha adok neki esélyt.
2016. máj. 19. 15:58
 12/18 anonim ***** válasza:
Az amniocentézis biztos. Nem 100%, mert 100%-ot senki nem mer vállalni, ígérni. De gyakorlatilag az biztos.
2016. máj. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én 38 évesen a Prena tesztet választottam. Ha ki tudod fizetni szerintem ez a legjobb. 99,1%-os eredményt ad, és csak egy szimpla vérvétel. 180 ezerért a Down mellet Edwards és Patau kórt is nézi. Én semmiképpen nem akartam beteg gyereket. Minden kötelező ultrahangra genetikushoz menj, ahol a gép is a legmodernebb. Ez 18 ezer Ft alkalmanként. Én inkább veszek használt bébiruhát és babakocsit, de ezeket kifizetem. A Génium Med-be járok a fontosabb vizsgálatokra, minden másért állami intézménybe.
2016. máj. 21. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket, ezeknek még utána olvasok, mert egyelőre ezek a megnevezések számomra kínaiak.

Én sem fogom sajnálni a pénzt a vizsgálatokra, és szerintem a férjem sem. Másodlagos, hogy mibe fogom öltöztetni, csak egészséges legyen :-)

2016. máj. 21. 12:14
 15/18 anonim ***** válasza:

CVS-t vagy amniot végeznek ingyen is vidéken a nagy egyetemi klinikákon, Kecskeméten és Bp-en a Bajcsy Kórházban is. Ha nem vet fel a pénz nem érdemes magánklinikára menni, mert ezen a téren (sok minden másban igen) semmivel nem tudnak többet mint az állami.


Egy ismerősöm járt úgy, hogy Prenával "kimutták", hogy Downos a baba, amnion meg kiderült, hogy egy kromoszóma törése volt.


Nem tudom, hanyadik héten vagy, de ha bizonytalan vagy menj el a 12. héten kombinált tesztre, az amion meg még utána is gondolkodhatsz. Szerintem jobb tudni hogy mi van (akkor is, ha megtartod), mint az egész terhességet elrontani azzal, hogy marcangolod magad mi lett volna ha...

2016. máj. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, de egyelőre sajnos aktualitását vesztette a kérdés. :-(

Nem adtam fel, tehát ha újra aktuális lesz, utána fogok olvasni az általatok leírt vizsgálatoknak. Puszi mindenkinek.

2016. máj. 24. 13:35
 17/18 anonim ***** válasza:
Sajnálom! Minden jót neked és mielőbb aktuális legyen újra, ha úgy szeretnéd!
2016. máj. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, rajta leszek.
2016. máj. 24. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!