Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38 hetesen mennyi magnéziumot...

38 hetesen mennyi magnéziumot vehetek be? Még vehetek be egyáltalán?

Figyelt kérdés
Holnap megyek dokihoz, de annyira fáj már mindenem, a szemérem csontom egyszerűen szét szakad, alig bírok mozogni, mert a baba már nagyon lent van, és ahogy mozdulok nyomja a méhszájamat. Már sírni tudnék. Végig max adag (3x2 magnesii citrici) magnéziumot szedtem, de a 36 hét után már nem nagyon mertem szedni ennyit. Sőt úgy egyáltalán. Azt olvastam ilyenkor már nem nagyon szabad. Az egyik válaszban olvastam hogy azt ajánlották a kérdezőnek szedjen magnéziumot. Most akkor lehet vagy nem és mennyit? Olyan messzinek érzem a holnapot.

2016. máj. 18. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Nekem annó azt mondta a doki hogy 36 utánn már beszédnek. Nem tudod felhívni az orvosok vagy a védőnődet? Ők biztos tudják h bevehetsz e belőle
2016. máj. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A szükséges legkevesebbet.

Én végig szedtem. Belgyógyászati ajánlás miatt még jóval a terhesség előtt és azóta is.

Nem veszélyes csak ha valaki keményedésre szedte, akkor felesleges. Más kellemetlenség esetén azért lehet, ez nem árt. Lábgörccsel se kell szenvedni pl, szokták ajánlani a magnéziumot.

Egyébként beavatkozás nélkül szültem átlagos idő alatt. Ezt csak azért írtam, mert azt mondják páran, hogy fájásgyengeséget okozhat.


De mindenképpen beszéld meg az orvosoddal holnap.

2016. máj. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*egyébként kisebb mennyiségben szedtem a végén, amennyi elég volt a panaszaim enyhítésére. Nekem így mondták, nőgyógyásszal beszéltem meg a végén.
2016. máj. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én szedtem, mert vádligörcsöm volt, ha nem szedtem, de arra elég volt napi egy.

Az én dokim szerint "ha egy szülés beindul, nincs az a magnézium, ami megállítsa!" :)


Viszont a szeméremcsont fájdalmadra nem fog használni, szóval amiatt felesleges, ez 38 hetesen már normális hogy ezeket érzed.

Tarts ki, ha szerencsétek van, akkor hamarosan beindul.

Szép szülést!

2016. máj. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!