Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Altatásos műtét terhesen?

Altatásos műtét terhesen?

Figyelt kérdés
Azok tapasztalatára lennék kíváncsi, akiknek valamilyen műtétjük volt terhesen (nem császármetszés!), hogy hogyan élték meg az altatást és utána a lábadozós időszakot.

2016. máj. 22. 17:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Bár nem került rá sor, felvetődött, hogy műteni kell egy petefészek anomália miatt. Az orvosom egyben onkológus és sebész is, és növesztettem valamit, amiről nem lehetett egyértelműen eldönteni, hogy felszívódik, vagy műteni kell.

Akkor reális esélyként átbeszéltük a műtét lehetőségét. Mondta, hogy nem ez lenne az első ilyen műtét, amit csinál és különösebben nem veszélyes a babára, a felépülés se vészes, 2-3 nap fekvés, kicsit fáj, ennyi.


Végül felszívódott a ciszta, így nem műtöttek. Technikailag ugyanarról lett volna szó, laparoszkóppal ment volna, altatásban.


Bár nem terhesen, de két nagyobb műtétem is volt, az egyiknél a hasizmomat varrták végig (nem laparoszkópos), a másiknál a mellkas volt érintett, szintén az izmot cincálták. Mindkettőnél 2-3 napig volt fájdalmas, nehezített mozgással, utána már óvatosan, de mindent tudtam csinálni. Ezekben az esetekben 6 hétig az emeléstől tiltottak el.

2016. jún. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ha még aktuális:32 hetesen a második terhességem alatt mély vénás trombózisom lett,amit sürgősen meg kellett műteni(trombectomia),mert nem javult a véralvadásgátlótól sem,és végül vérrög keletkezett..

Altatásban történt,nagyon féltem,féltettem a babám,de szerencsére semmi baj nem volt,a seb nem fájt,az altatás rendben zajlott,nem tudok arról,hogy negatív hatással lett volna a babámra..a kiírt napon született egészségesen.

A műtét után nagyon hamar felépültem,sookal hamarabb,mint a két császármetszésem után,arra emlékszem,hogy nagyon hamar,a műtőben felébredtem (de már a műtét után persze:)

2016. jún. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat.

Megkérdezhetem, hogy a petefészkes műtét az hány hetesen lett volna?

2016. jún. 21. 12:57
 14/15 A kérdező kommentje:
Ha még valaki olvassa,megvolt a mütét, jòl vagyunk mindketten!
2016. jún. 29. 14:08
 15/15 anonim ***** válasza:
Szia! 3as vagyok! Örülök, hogy rendben ment minden! Hány hetes terhes voltál a műtét idején? Jó egészséget és csodás szülést!
2016. júl. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!